Start arrow Załatwiamy arrow Rejestracja przychodni NHS (u lekarza GP)  
18.03.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Rejestracja przychodni NHS (u lekarza GP) Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
10.01.2008.

Generalnie podstawą korzystania z systemu opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii jest uzyskanie numeru National Insurance (o czym w innym artykule). Mając już ten numer udajemy się do jednej z przychodni zdrowia, gdzie prosimy o zarejestrowanie. Niekoniecznie jest to proste, ponieważ w związku ze znacznym wzrostem liczby mieszkańców (ciekawe dlaczego - hihihi) część przychodni już nie przyjmuje nowych pacjentów. Wraz z wpisaniem w rejestr zostaniemy przyporządkowani do jednego z lekarzy pierwszego kontaktu (GP).


Ale po kolei... Udajemy się do przychodni i wyrażamy chęć rejestracji. Oto co nas czeka:

  • Pani w recepcji poprosi nas o wypełnienie formularza zawierającego dane osobowe i adresowe, numer NI oraz dane adresowe. Dodatkowo poproszeni będziemy o odhaczenie poważnych schorzeń, na jakie cierpimy czy leków, jakie zażywamy;
  • następnie pani wyznaczy nam termin spotkania z pielęgniarką; Co ciekawe, nie będzie to spotkanie z lekarzem (!). Jednocześnie wręczy nam plastikowy pojemnik na mocz, który w wyznaczonym dniu przynosimy do badania. Jeśli zlekceważymy wyznaczone spotkanie i nie powiadomimy wcześniej o nieobecności, możemy oczekiwać trudności w rejestracji. Gdy coś nam wypadnie, najlepiej po prostu zadzwonić i przełożyć spotkanie na inny termin. WAŻNE - mimo, iż umawiamy się na kolejny dzień i godzinę, dobrze jest zarezerwować sobie ciut więcej czasu. Bywa bowiem, iż trzeba czekać kilka - kilkadziesiąt minut;
  • podczas spotkania z pielęgniarką dopełniony zostanie proces zbierania informacji o bardzo istotne dane: wzrost, waga, ciśnienie krwi, informacje o trybie życia, ogólnej kondycji fizycznej itp.

Spotkanie z lekarzem generalnie również następuje po uprzednim umówieniu. Nadmienię, że zamawiając wizytę dla jednego z moich klientów nie raz słyszałem, że niestety, ale "dziś już lista spotkań jest zamknięta, proszę spróbować jutro". To nic, że była dopiero 9 rano. Oczywiście chciałem od razu zamówić spotkanie na jutro, ale nie było takiej możliwości. To chyba zależy od przychodni. Zamawiając spotkanie dla własnych potrzeb (w innej przychodni) mogłem to spokojnie zrobić z dłuższym wyprzedzeniem. 

Dodam jeszcze, że w ogólnych przychodniach nie ma dentystów. Jeśli potrzebujemy pomocy w leczeniu zębów, musimy udać się do odrębnych gabinetów dentystycznych.

 

 
« poprzedni artykuł

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk