Start arrow Załatwiamy arrow Otwarcie konta w banku  
18.03.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Otwarcie konta w banku Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
10.01.2008.

Otwarcie konta bankowego wydaje się koniecznością. Z jednej strony bowiem najłatwiej będzie nam obierać wypłatę wprost na nasze konto bankowe. Z drugiej zaś strony wkrótce możemy się przekonać, że w przypadku niektórych usług jedyną formą płatności będzie Direct Debit (np. regulowanie rachunków poprzez podanie numeru konta, z którego pobierana będzie odpowiednia kwota).


W zależności od wymagań poszczególnych banków możemy potrzebować różnych dokumentów. Konkretne informacje uzyskamy oczywiście u pracowników banku. Nie należy się bardzo dziwić, jeśli spotkamy się z polską obsługą. Oto niektóre ze wskazanych papierów:

  • paszport lub dowód osobisty,
  • potwierdzenie miejsca zamieszkania (umowa najmu, ale może być to nawet opłacony rachunek za media z naszym nazwiskiem i adresem,
  • list referencyjny od pracodawcy potwierdzający fakt zatrudnienia.

Nie podejmuję się tutaj porównywnania ofert banków. Nie chcę żadnego z nich polecać. Wspomnę tylko, że przynajmniej jeden z nich oferuje możliwość otwarcia konta bez opłat za prowadzenie rachunku. Oczywiście pracownik banku zaproponować nam może jakieś dodatkowe ubezpieczenie, ale jest ono opcjonalne, zatem nieobowiązkowe.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk