Start arrow Załatwiamy arrow Zgłoszenie przyjazdu w Inland Revenue  
18.03.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Zgłoszenie przyjazdu w Inland Revenue Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
10.01.2008.

Generalnie po przyjeździe do Wielkiej Brytanii i rozpoczęciu pracy powinniśmy zarejestrować się w Inland Revenue. Piszę "generalnie", ponieważ sami urzędnicy nie przywiązują do tego dużej wagi. Jeśli przyjdziemy tam w jakiejś sprawie (przyznanie świadczeń, wyjaśnienie kodu podatkowego czy zmiana adresu zamieszkania), pracownik pewnie zapyta nas, czy wypełniliśmy już druczek rejestracji, ale może o tym zapomnieć. Wstyd przyznać, że ja sam wysłałem ten formularz dopiero po roku przy okazji rozliczenia podatku dochodowego (tak, bardzo mi wstyd...).

Sam druk rejestracji nie jest skomplikowany, w przypadku trudności językowych możemy poprosić o wersję polskojęzyczną. Pytania dotyczą celu i czasu pobytu, miejsca pracy i zamieszkania (w tym także informacje o zatrudnieniu przed przyjazdem do UK). Druk ma kilka stron, jednak część zagadnień nie będzie nas dotyczyć (większości z nas).

Wypełniony formularz przynosimy do Inland Revenue, gdzie na miejscu możemy poprosić o sprawdzenie, czy wszystko wpisaliśmy poprawnie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk