Start arrow Załatwiamy arrow Opłata za TV licence (abonament telewizyjny)  
18.03.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Opłata za TV licence (abonament telewizyjny) Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
10.01.2008.

Wszyscy bardzo dobrze znamy temat abonamentu radiowo-telewizyjnego w Polsce. Podobnie rzecz ma się w Wielkiej Brytanii: masz telewizor w domu - płać! Oczywiście można powiedzieć: "Co mi zrobią, jak nie będę płacił? Kto to sprawdzi?" Za przykład mogę podać znajomych, którzy mieszkali przez pół roku w pewnym domu nie płacąc za TV. Pewnie tak samo jest teraz po przeprowadzce. Więc...

Kiedy ja się wprowadzałem do poprzedniego domu, w ciągu miesiąca przyszedł pan, sprawdził działanie telewizora (możliwość odbioru programów), spisał dane kolegi i pozostawił wiadomość, że grozi nam grzywna do 1000 funtów. Po tygodniu przyszedł list z rachunkiem i propozycją zapłaty abonamentu w ratach. Oczywiście odrzucenie oferty groziło zapłaceniem kary. Jako "namierzeni" nie mieliśmy wyjścia ;)

W nowy mieszkaniu widziałem listy z zapytaniem: "Dlaczego nikt z mieszkających pod tym adresem nie opłaca abonamentu?". Decyzja należy do każdego z nas. Jeśli chcesz płacić - bo prawo stanowi, że powinieneś - najprostszy sposób jest następujący:

  • idziesz do jednego ze sklepów "off licence" (pay point)
  • mówisz, że chcesz wykupić licencję TV
  • wypełniasz prosty druczek (nazwisko, adres)
  • płacisz ok. 132 funtów; sprzedawca zalaminuje ci paragon w specjalnej książeczce, która stanowi tymczasowe potwierdzenie opłacenia licencji),
  • po jakichś 10 dniach otrzymasz list z drukiem licencji TV.

Przedłużenie licencji jest jeszcze prostsze. Po prostu na krótko przed upływem terminu starej licencji przyjdzie przypomnienie z rachunkiem za nową. W stosownym momencie opłacamy rachunek i tyle.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk