Start arrow Załatwiamy arrow Opłacanie council taxu  
18.03.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Opłacanie council taxu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
10.01.2008.

Ach, te podatki... Każde mieszkanie czy dom obarczone są podatkiem. Jak mówili mi miejscowi, z tych pieniędzy opłaca się policję, służby miejskie, oświetlenie uliczne i takie tam.

Czy można nie płacić tego podatku? Cóż, widziałem listy urzędowe z zapytaniem: dlaczego nikt spod tego adresu nie opłaca council tax? Wielu nie płaci. Kiedy wynajmujesz pokój, wówczas część taxu będzie wliczona w czynsz. Jeśli wynajmowane jest mieszkanie czy dom z agencji, wówczas uniknięcie płacenia może być co najmniej trudne. Może być też tak, że nie odzyskasz kaucji, jeśli nie przedstawisz opłaconych rachunków, w tym council taxu.

Co zatem zrobić, żeby zapłacić tax?

  • udajemy się do borough council (ONE STOP SHOP) w celu rejestracji do płacenia taxu; podajemy adres, dane osobowe oraz liczbę osób zamieszkujących lokal,
  • po kilkudniastu dniach otrzymujemy rachunek wraz z terminem płatności (ewentualnymi ratami); bywa, że urząd zapomni nam przysłać rachunku, więc czasem trzeba im się przypomnieć,
  • tax ten możemy opłacać w kasie urzędu lub bezpośrednio z konta bankowego (direct debit).

Najważniejsza kwestia to wysokość podatku. Opłata uzależniona jest od tego, jak zakwalifikowany jest nasz lokal (do którego bandu należy). Generalnie jest to około 1000 funtów rocznie, co daje jakieś 95 funtów miesięcznie. Może być tak, że płacić będziemy ok 115 funtów od kwietnia do grudnia, a potem przez trzy miesiące będziemy mieli spokój. WAŻNE - jeżeli lokal zamieszkuje tylko jedna osoba, wówczas płaci ona 80% taxu.

Zmieniony ( 11.01.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk