Start arrow Kupujemy arrow Samochód z ulicy  
18.03.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Samochód z ulicy Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
10.01.2008.

Jeśli chcemy nabyć samochód, możemy oczywiście iść do salonu i nabyć nowe auto (hihihi...). Możemy również udać się do jednego z komisów oferujących samochody używane (tutaj nazywane raczej garage). W większości dają one kilkumiesięczną gwarancję na ten samochód i umożliwiają dokonanie obowiązkowego przeglądu (MOT), jeśli jest to konieczne dla tego samochodu.

Jeśli chcemy kupić samochód bezpośrednio od prywatnego właściciela, możemy oczywiście przeglądać ogłoszenia w prasie lokalnej czy zajrzeć do internetu.

Szybko jednak znajdziemy jeszcze jedno źródło możliwego nabywania samochodów. Niejednokrotnie na szybach samochodów umieszczane są oferty sprzedaży. Pamiętam, że swego czasu nawet opisywano w miejscowej prasie protesty mieszkańców, którzy skarżyli się, że wzdłuż ich ulicy stoi mnówstwo samochodów z takimi ofertami. Cóż, ich właściciele potraktowali miejsca parkingowe w tym miejscu jak darmowy komis, gdzie wystawić można na sprzedaż swoje auto.

Oczywiście zasadniczo tego rodzaju handel opiera się na zasadzie: "widziały gały, co brały". Proste - widzisz, co kupujesz. Nie ma żadnych gwarancji. Czasem ceny taki samochodów są śmieszna (300 czy 500 funtów), bywa jednak, że sprzedawca życzy sobie 2000 czy więcej.

 
następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk