Start arrow Załatwiamy arrow Child Benefit  
18.03.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Child Benefit Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
04.02.2008.

Zasiłek ten przysługuje od momentu rozpoczęcia legalnej pracy w Wielkiej Brytanii, niezależnie od tego czy dziecko mieszka w Wilekiej Brytanii. Legalność zatrudnienia wymaga oczywiście rejestracji w Home Office (w przypadku samozatrudnienia  - rejestracja w HM Revenue & Customs ). Podobnie jak w przypadku innych benefitów konieczne jst posiadanie National Insurance Number (Numer Identyfikacji Podatkowej).

Tylko jedna osoba może otrzymywać Child Benefit (jeden z rodziców czy opiekunów). Przy czym wypłata obejmuje tylko trzy miesiące wstecz od dnia złożenia wniosku. Ponieważ nie możemy otrzymywać dwóch takich samych zasiłków w ramach państw Unii, Child benefit możne być przyznany, jeśli w tym samym czasie nie pobieramy zasiłku rodzinnego w Polsce. To, czy zasiłek zostanie przyznany nie zależy od wysokości zarobków czy oszczędności. Każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie.

Rodzin czy opiekun prawny może otrzymać zasiłek do momentu ukończenia przez dziecko określonego wieku:

  • dziecko do 16 roku życia,
  • dziecko do 19 roku życia studiujące w pełnowymiarowym systemie dziennym,
  • dziecko w wieku od 16 do 17 roku życia, które właśnie skończyło szkołę i zarejestrowało się w agencji pośrednictwa pracy.

W celu uzyskania śwaidczenia należy złożyć wniosek, który pobrać możemy w Inland Revenue. Do wniosku należy załączyć oryginał aktu urodzenia dziecka. Wysokość Child Benefit jest następująca:

  • Na pierwsze dziecko: 18,10 funtów tygodniowo
  • Na każde następne: 12,10 funtów tygodniowo

Jeśli zasiłek rodzinny nie zostanie przyznany, mamy prawo w ciągu miesiąca odwołać się od decyzji urzędu.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk