Start  
22.06.2018.
 

Strone monitoruje stat24

 

UK Compencations - odszkodowania
Piotr Nagiel - biografia Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
30.12.2008.

Artykuł autorstwa organizatora koncertu - Krzysztofa Łuczaka.

 

Piotr Nagiel urodził się 25 września 1962 roku w Warszawie. Dzieciństwo i młodość spędził na Ochocie. Jako dziecko bardzo interesował się muzyką i sportem. W wieku ośmiu lat trenował skoki do wody w Pałacu Młodzieży i piłkę nożną w warszawskiej Gwardii. Jako 14-latek założył z kolegami z klasy swój pierwszy zespół o nazwie „Soki Szczot Band", zainspirowany twórczością The Beatles i Deep Purple.

W 1978 roku wystąpił po raz pierwszy na przeglądzie piosenki amatorskiej w warszawskim klubie „Dedal" z zespołem „Nokaut".

Trzykrotnie brał udział w Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki (OMPP) dochodząc do półfinałów z zespołem „Sel-si" i „Kama-X".

٭

Z zespołem „Kama-X", który powstał w 1983 roku, Piotr Nagiel występował aż do 1996 roku (12 lat). Zespół występował wielokrotnie na wszelkiego rodzaju koncertach organizowanych przez Stołeczną Estradę oraz Polskie Stowarzyszenie Jazzowe (PSJ). Zespół dwukrotnie wystąpił w młodzieżowym programie „Luz" w TVP1 z utworem „Skazaniec" i „Powiedz mi".

W 1993 roku Piotr Nagiel z zespołem „Kama-X" wydał płytę „Na drzewie" (Polskie Nagrania) i tego samego roku wygrał Listę Przebojów Radia Dla Ciebie utworem „Płacz". Rok później nakręcono teledysk do tej piosenki dla telewizyjnej „Muzycznej Jedynki".

Od 1994 roku zespół związał się z warszawskim klubem „Stodoła". Koncertował z zespołami takimi jak „Kult", „Collage", „Vader", „Oddział Zamknięty", „Wilki", „Syndia", „Sapo", „Closterkeller".

W 1996 roku zespół z Piotrem Nagielem w studiu „S4" z realizatorem Leszkiem Kamińskim nagrał materiał na drugą płytę, która nigdy nie ujrzała światła dziennego.

W sierpniu 1996 roku odbył się ostatni koncert zespołu „Rock na molo" przy festiwalu w Sopocie.

٭

W 1998 roku odbył się pierwszy koncert Piotra Nagiela w Stodole, promujący jego solową płytę „Każdy z Nas".

Od 1999 roku Piotr Nagiel współpracował z Krzysztofem Jaryczewskim (Oddział Zamknięty), zakładając duet „Tu i Teraz". Owocem tej współpracy był program profilaktyczny dla młodzieży pt. "Dopóki Masz Wybór" wystawiany w szkołach na terenie całego kraju. Rok później ukazała się płyta o tym samym tytule („Dopóki Masz Wybór", 2000r) na której gościnnie wystąpili: Beata Kozidrak, Halinka Młynkova, Mieczysław Szcześniak, Artur Gadowski, Andrzej Krzywy i Zbigniew Hołdys. Płyta wydana została przy współudziale Biura ds. Narkomanii i Polskiej Agencji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA).

W 2001 roku program „Dopóki Masz Wybór" został nagrany i wyemitowany przez TVP.

W 2003 roku Piotr Nagiel założył zespół STO%(www.stoprocent.org). Zespół jest ciepło przyjmowany przez ludzi w całej Polsce.

Obecnie Piotr Nagiel współpracuje z Agencją Artystyczną „SERENITY". Poza muzyką i koncertami ze STO%, wystawia programy profilaktyczne o tematyce uzależnień i przemocy w szkołach na terenie całego kraju.

 

Piosenka do pobrania - Płomień świecy (format .mp4; 3,5MB) 

Zmieniony ( 30.12.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk