Start arrow Pracujemy arrow Pomóż odrodzić Klub Polski w Northampton.  
21.05.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Pomóż odrodzić Klub Polski w Northampton. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
05.05.2009.

W ostatnim czasie w Polskim Klubie w Northampton nie działo się najlepiej. Wielu z nas rzadko tak bywało, niektórzy może nawet nigdy o nim nie słyszało. Sam pisałem o nim mało i z powodu mojego sceptycznego podejścia wypada mi teraz bić się w piersi. Doszło do tego, iż z powodu zadłużenia klubu (prawie 10 tys. funtów) oraz wyników kontroli Northampton Borough Council Environmental Health (odpowiednich polskigo Sanepidu) Klub został zamknięty do odwołania.

 

Słyszałem, jak całkiem niedawno przedstawiciele tzw. starszej Polonii opowiadali o Domu Polskim. Przeszło 30 lat temu siłą swoich skromnych finansów i wielkich serc wykupili zabudowania kościoła, plebanii i obecnego Klubu. Później ofiarując kolejne pieniądze, a nade wszystko własną pracę na rzecz Klubu doprowadzili wszystko do ładu i stanu używalności.BYło ich zawiedwie kilkudziesięciu, a niechby było i kilkset. Jak wielki uczynili wysiłek.

 

Jak możemy Im podziękować?

 

Czasem myślimy może, że stan klubu jest zły. Staromodny wystrój, kurz czy dziury w suficie. I myślisz sobie: niewiele się tam dzieje, powinni coś z tym zrobić. Więć pomyśl - dzięki tych, co przyjechali tutaj przed nami mamy to wszystko na gotowe! Dostajemy niejako w darze - tylko trzeba byśmy zatroszczyli się o nasz Klub!

 

Dom Polski jest nam nadal potrzebny!

 

Potrzebne jest nam miejsce, gdzie będziemy mogli się spotkać, zaprosić gości, zagrać siatkówkę, potańczyć czy wreszcie zorganizować koncert. Potrzebne jest am nasze polskie centrum w Northampton. Dom Polski może być takim centrum informacji, sportu, kultury, rekreacji.

 

Jest nas wielu - wspólnie możemy odnowić Klub!

 

Teraz jest nas ponad 10 tysięcy. Wśród nas jest specjalistów w zakresie prac remontowych. Mamy wiele talentów, które możemy oddać naszej społeczności. Nie chodzi o wielkie dzieła, ale czasem o kilka godzin pracy. Może pomoc, konsultacja. Czasem może to być przekazanie informacji. A przede wszystkim pozytywne nastawienie!

Właśnie świętowaliśmy wielkie uroczystości narodowe. Czy przy tej okazji myśleliśmy o naszym patriotyzmie? W dzisiejszych czasach nie trzeba ginąć dla kraju. Dziś miarą patriotyzmu jest to, jak potrafimy dla niego pracować. Z róznych względów przyjechaliśmy do Northampton, ale nadal jesteśmy Polakami. Naszym drobnym wkładem w rozwój polskiej kultury może być właśnie wsparcie działań na rzecz odnowienia i ożywienia Polskiego Domu w Northampton.

Jeśli gotów jesteś wspomóc nas w odnowieniu budynku Domu Polskiego w Northampton, skontaktuj się proszę w Ks. Proboszczem Bogdanem Ciskiem.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk