Start arrow Uczymy się arrow Testy na ang. prawo jazdy - po polsku  
18.11.2018.
 

Strone monitoruje stat24

 

UK Compencations - odszkodowania
Testy na ang. prawo jazdy - po polsku Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Informacja prasowa   
24.08.2009.

 

Pomoc dla zdających egzaminy na brytyjskie prawo jazdy.

 Okładka płyty CD z testami na prawo jazdy

Polacy zamierzający przystąpić do egzaminów na prawo jazdy na samochody osobowe w Wielkiej Brytanii będą mieli ułatwione zadanie. Na rynku pojawiła się płyta CD adresowana szczególnie do tych, którzy nie znają języka angielskiego, a chcieliby osłuchać się z pytaniami egzaminacyjnymi oraz nauczyć się odpowiadać w tym języku.

Tę publikację przygotowaliśmy z myślą o rodakach, którzy mają trudności z posługiwaniem się językiem angielskim – wyjaśnia Tymek Skroban-Korzeniecki z Emano, który wcześniej wydał „Brytyjski kodeks drogowy” w języku polskim oraz testy do egzaminów na prawo jazdy w formie książek.

Publikacja zawiera wszystkie obowiązujące aktualnie pytania testowe, w tym te analizujące przykładowe studium przypadku (które będzie uzupełniać egzamin teoretyczny od 28 września tego roku) oraz zestaw pytań typu „pokaż” i „powiedz”, które są zadawane zdającym podczas pierwszego etapu egzaminu praktycznego.

Ci, którzy nie radzą sobie z rozumieniem ze słuchu lub wypowiadaniem się, dzięki płycie będą mogli osłuchać się z pytaniami i przećwiczyć udzielanie odpowiedzi, co oznacza, że będą lepiej przygotowani do egzaminów – dodaje Tymek Skroban-Korzeniecki z wydawnictwa Emano.

Płyta  jest dostępna w serwisie internetowym wydawnictwa Emano – www.emano.co.uk . Już wkrótce będzie również dostępna do kupienia w popularnych portalach adresowanych do brytyjskiej Polonii, u polskich instruktorów nauki jazdy oraz w wybranych sklepach z polską żywnością.

 

 

Pytania testowe są czytane przez polskojęzycznego lektora, a ucząca się osoba widzi je również w języku angielskim na ekranie. Pytania typu „pokaż” i „powiedz” zostały również przetłumaczone i są czytane przez angielskojęzycznego lektora.
Publikację wzbogaca słowniczek najtrudniejszych pojęć oraz poradnik na temat tego, jak zdobyć brytyjskie prawo jazdy kategorii B. Co zapewne szczególnie zainteresuje osoby przygotowujące się do egzaminów, płyta CD umożliwia wzięcie udziału w próbnym egzaminie w języku angielskim z polskojęzycznym lektorem, który przebiega identycznie, jak ten rzeczywisty.
W Zjednoczonym Królestwie przybywa polskojęzycznych instruktorów nauki jazdy, jest ich już ponad 60. – Umiejętność prowadzenia samochodu jest coraz częściej dla mieszkających na Wyspach Polaków warunkiem awansu zawodowego, a więc finansowego – komentuje Tymek Skroban-Korzeniecki.


Pracownicy wydawnictwa codziennie udzielają telefonicznie oraz mailowo bezpłatnych porad dotyczących nie tylko tego, jak uzyskać prawo jazdy, ale również innych zagadnień motoryzacyjnych w Zjednoczonym Królestwie. Aby uzyskać odpowiedź na swoje pytania, należy napisać na adres biuro@emano.co.uk lub zadzwonić pod numer 0 7871 410 164.

Zmieniony ( 03.09.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk