Start arrow Uczymy się arrow Zmiana formy egzaminów na brytyjskie prawo jazdy  
25.03.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Zmiana formy egzaminów na brytyjskie prawo jazdy Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Informacja prasowa   
02.10.2009.

Jak podaje wydawnictwo Emano 28 września b.r. uległa zmianie forma egzaminów teoretycznych na brytyjskie prawo jazdy na samochody osobowe oraz motocykle, a 10 września na samochody ciężarowe. Osoby przystępujące do egzaminów na prawo jazdy kategorii A oraz B będą od tej pory musiały uporać się nie tylko z testem z wiedzy na temat przepisów o ruchu drogowym oraz hazard perception, ale będą musiały również rozwiązać zadanie oparte na studium przypadku (case study).

- DSA (Driving Standards Agency) postanowiło zmodyfikować formę egzaminów po to, by jeszcze lepiej zbadać przygotowanie kandydatów na kierowców do poruszania się po drogach. To pierwsza z planowanych przez te instytucje daleko idących zmian w formie egzaminów – komentuje Tymek Skroban-Korzeniecki z Emano, ekspert w zakresie zagadnień motoryzacyjnych w Wielkiej Brytanii oraz wydawca „Brytyjskiego kodeksu drogowego” w języku polskim.
Studium przypadku to składający się z pięciu pytań test, który dotyczy przykładowej sytuacji na drodze, z jaką może mieć do czynienia kierowca. Zdający muszą ją zanalizować, a następnie udzielić odpowiedzi na pytania odnoszące się do tego przykładu.

W związku z tym, że egzaminy teoretyczne zostały wzbogacone o studium przypadku, zmniejszeniu uległa liczba pytań testowych bezpośrednio badających znajomość przepisów ruchu drogowego na które trzeba udzielić odpowiedzi. Od 28 września, jest ich 45.

Na udzielenie odpowiedzi na pytania testowe zdający mają 57 minut. Aby zdać tę część egzaminu na prawo jazdy, należy odpowiedzieć poprawnie na 43 pytania (łącznie – z testu i studium przypadku). Same pytania testowe, które obowiązują od września 2008 roku, nie uległy zmianie.

Od 10 września tego roku również kandydaci na kierowców samochodów ciężarowych muszą w czasie egzaminu teoretycznego rozwiązać zadanie oparte na studiach przypadku, czyli zanalizować przykładowe sytuacje na drodze. Ten test trwa 90 minut. Polega na udzieleniu odpowiedzi na pytania dotyczące 7 wybranych sytuacji, z którymi może mieć do czynienia kierowca.

Zmieniony ( 21.10.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk