Start arrow Pracujemy arrow Czym jest Health and Safety Executive?  
18.03.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Czym jest Health and Safety Executive? Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Tekst przekazany przez instytucję   
11.10.2010.

Masz pytania lub wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa w twoim miejscu pracy? Chciałbyś się poskarżyć ale nie wiesz do kogo się zgłosić? Skontaktuj się z Health and Safety Executive!

 

Czym jest Health and Safety Executive?

 

HSE jest instytucją rządową zajmującą się, obok władz lokalnych, nadzorem i egzekwowaniem przestrzegania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Do naszych zadań należy prowadzenie dochodzeń w sprawie zdarzeń zaistniałych w związku z czynnościami wykonywanymi podczas pracy.  Zalicza się do nich wypadki przy pracy, zdarzenia niebezpieczne oraz przypadki zachorowań na choroby zawodowe.


Czym się zajmuje HSE?


Zadaniem HSE jest badanie okoliczności i przyczyn zdarzeń wypadkowych oraz ustalanie, czy naruszono przepisy BHP.  Jesteśmy uprawnieni do wnoszenia powództw wobec osób winnych takiego naruszenia. Możemy także żądać podejmowania określonych czynności przez pracodawców i inne odpowiedzialne osoby celem zapewnienia zgodności z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. HSE może ścigać sądownie zarówno osoby prawne (tj. przedsiębiorstwa), jak i osoby fizyczne.  

Naszą pracą staramy się zredukować liczbę wypadków śmiertelnych i urazów w Brytyjskich miejscach pracy. Wielka Brytania posiada jeden z najniższych wskaźników wypadków w Uni Europejskiej, mimo to co roku ponad 1.2 miliona ludzi doznaje uszczerbku na zdrowiu w związku ze swoją pracą.

Prawo BHP chroni wszystkich pracowników niezależnie od ich narodowości, pochodzenia czy legalności ich zatrudnienia.

Jeżeli masz pytania, wątpliwości lub chciałbyś się poskarżyc na warunki BHP w twoim miejscu pracy - skontaktuj się z Infolinią HSE pod numerem telefonu 01752 304 141 (Dostępna darmowa pomoc tłumacza)


Lub jeśli pracujesz w regionie East Midlands skontaktuj się z mówiącym po Polsku regionalnym koordynatorem BHP


Łukasz Naprawski
Koordynator BHP-East Midlands
Health and Safety Executive


Tel. 0115 971 2813
Kom. 07500 064 774
Lukasz.Naprawski@hse.gsi.gov.uk

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk