Start arrow Pracujemy arrow Ogłoszenia o usłudze przewozu osób  
21.05.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Ogłoszenia o usłudze przewozu osób Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
29.10.2011.

W ostatnim okresie przyjmowanie nowych ogłoszeń dotyczących oferowania usługi przewozu osób zostało wstrzymane. Przyczyną takiej sytuacji była konieczność uregulowania zasad publikacji takich ofert. Uznano, iż nowe rozwiązania zostaną wprowadzone w listopadzie.

TaxiBezpośrednią przyczyną wprowadzenia nowych zasad publikacji ogłoszeń o przewożeniu osób byly pojawiające sie krytyczne opinie na temat tego typu uslug oraz faktu ich reklamowania. Zgłaszajacy te opinie wyrażali wątpliwość co do legalnosci działalności prowadzonej przez oferujących takie usługi.

Administracja strony nie odpowiada za treść publikowanych ogłoszen i to oferujący usługę są odpowiedzialni za legalne prowadzenie swojej działalności. Jednakże troska o bezpieczeństwo pasażerów oraz w pewnym zakresie bezpieczeństwo kierowców motywuje nas do przyjęcia nowych rozwiązań, które przedstawione zostaną poniżej.

Kwestia bezpieczenstwa pasażerow obsługiwanych przez nielicencjonowanych kierowców jest dość oczywista - kierujący o nieznanych umiejętnosciach, nieznany stan techniczny samochodu, brak ubezpieczenia pokrywającego ewentualne szkody (w tym utratę zdrowia i życia pasażera).

Temat bezpieczeństwa kierowców teoretycznie jest głównie ich własnym interesem. Być moze jednak niektórzy nie zdają sobie sprawy z ryzyka, jakie podejmują w przypadku nielegalnego przewożenia osób. Począwszy od kar za brak licencji i odpowiedniego ubezpieczenia, poprzez koszt napraw w przypadku kolizji (których standardowe ubezpieczenie nie pokrywa), aż do niewyobrażalnych odszkodowań, jeśli dojdzie do utraty zdrowia czy życia pasażera.

 

 

Od listopada 2011 warunkiem publikacji ogłoszenia o prowadzonej działalności
w postaci usługi przewozu osób
 jest przedstawienie licencji (
np. private hire driver  oraz vehicle)
oraz wskazanie przez jakiego operatora jest się obsługiwanym.

 

Potwierdzenie takie należy przedstawić w postaci elektronicznej (czytelnego skanu posiadanej dokumentacji). Otrzymane kopie dokumentów będą wykorzystywane wyłącznie w celu potwierdzenia legalnosci prowadzonej działalnosci (w tym okazywane przedstawicielom Policji czy władz miejskich w przypadku ewentualnych kontroli czy prowadzonych postępowań).

Wszelkie informacje na temat uzykania licencji private hire (kierowca, samochód i operator) dostępne są na stronach Northampton Borough Council .

 

Zmieniony ( 29.10.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk