Start arrow Pracujemy arrow Włamanie i podpalenie jednego z polskich sklepów  
21.05.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Włamanie i podpalenie jednego z polskich sklepów Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
06.12.2011.

Pożar w polskich delikatesach w Northampton. Ogień podłożyli prawdopodobnie włamywacze, którzy wcześniej okradli sklep. Policja poszukuje sprawców, nagroda £2000 za pomoc w ujęciu sprawców.

W akcji gaśniczej brało udział kilka jednostek straży pożarnej. Pożar zauważono w nocy z soboty na niedzielę. Ogień trawił wnętrze Best Pol Delicatessen – sklepu znajdującego się przy Barrack Road w Northampton. Pierwsze wozy strażackie pojawiły się na miejscu około godz. 3.20. Strażacy najpierw musieli sforsować metalowe kraty, aby dostać się do środka sklepu i zacząć gasić pożar. Wewnątrz ogień zdążył już strawić większość wyposażenia i towaru znajdującego się na parterze pomieszczenia. Pożar udało się w końcu ugasić.Polski sklep spalony

W niedzielę w sklepie pracowali technicy ze straży pożarnej i policjanci. Zabezpieczano ślady, dokumentowano straty. Na drzwiach sklepu pojawiła się kartka w języku polskim z informacją o tym, że z powodu pożary sklep jest zamknięty.

Późnym wieczorem strażacy potwierdzili, że pożar wybuchł w wyniku podpalenia. Z kolei śledczy stwierdzili, że prawdopodobnie najpierw doszło do włamania do sklepu. Następnie włamywacze podłożyli ogień.

Okoliczni mieszkańcy są w szoku. Podobnie jak właściciele innych pobliskich sklepów. Jeden z nich obudził się w nocy słysząc syreny wozów strażackich. – Wstałem i zobaczyłem, że pod polskim sklepem jest pełno strażaków. Próbowali sforsować metalowe kraty. Było sporo hałasu. Widać było dym wydobywający się z dachu. Około godz. 5.30 pożar ugaszono i akcja się zakończyła. Potem na miejscu było widać policjantów i ich techników. Popołudniu ktoś zabił deskami drzwi do sklepu. Wszyscy jesteśmy poruszeni tym, co się stało – mówi okoliczny mieszkaniec.

Rzecznik miejscowej straży pożarnej potwierdził, że pożar był dość poważny. Ogień uszkodził konstrukcję budynku, zniszczył wyposażenie sklepu oraz towar.

UWAGA!!! WŁAŚCICIEL SKLEPU "BESTPOL DELICATESSEN" USTANOWIŁ NAGRODĘ W WYSOKOŚCI £2000 DLA OSOBY, KTÓRA BEZPOŚREDNIO LUB POŚREDNIO PRZYCZYNI SIĘ DO UJĘCIA SPRAWCÓW PODPALENIA. ANONIMOWOŚĆ GWARANTOWANA.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk