Start arrow Pracujemy arrow Pracownik księgowości - porady  
18.03.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Pracownik księgowości - porady Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Materiały przekazane przez National Careers Service   
01.10.2012.

National Careers Service Pracownik księgowości

W artykule tym, skupimy się na charakterystyce zawodu pracownika księgowości w UK. Będąc pracownikiem księgowości możesz pracować we wszystkich rodzajach przedsiębiorstw i organizacji między innymi prowadząc dokumentację finansową w konkretnej firmie czy też  np. pomagać w przygotowaniu sprawozdań finansowych.

Każda firma musi prowadzić dokumentację finansową, dlatego też pracownicy księgowości znajdą zatrudnienie we wszystkich rodzajach przedsiębiorstw i organizacji, zarówno dużych i małych.

W zależności od charakteru działalności konkretnej firmy, zakres zadań i obowiązków księgowego może sie różnić w poszczególnych przedsiębiorstwach. Praca w księgowości prawie na pewno będzie oparta na pracy z komputerem i używaniem specjalistycznych systemów księgowych lub programów takich jak Microsoft Access i Excel.

Osoba decydująca się na tego rodzaju ścieżkę zawodową musi być przygotowana, że obowiązki na tym stanowisku mogą obejmować:

• przygotowywanie płac i zarządzanie roszczeniami dotyczącymi wydatków

• zajmowanie się wydatkami i przychodami firmy

• zajmowanie się fakturami

• wypełnianie deklaracji VAT (zajmowanie się zwrotami podatku VAT)

... I wiele innych obszarów działalności firmy obejmujących transakcje finansowe włączając pomoc w przygotowywaniu rocznych sprawozdań finansowych.

W dużym przedsiębiorstwie pracownik księgowości może mieć wyznaczone konkretne zadania tylko z jednego obszaru i specjalizować się w jednej dziedzinie jak na przykład prowadzenie rejestrów przeprowadzanych przez firmę transakcji kupna i sprzedaży, zajmowanie się płacami czy też kontrolą kredytową. W przypadku mniejszych firm  natomiast może być np. odpowiedzialny za wszystkie te zadania jednocześnie. Bardzo małe przedsiębiorstwa, które nie mogą sobie pozwolić na zatrudnianie księgowego w pełnym wymiarze godzin mogą w razie potrzeby korzystać z usług biur rachunkowych.

Szukając zatrudnienia jako pracownik księgowości dużym atutem jest posiadanie doświadczenia w pracy biurowej, ale przede wszystkim umiejetność swobodnego posługiwania się komputerem i operowania liczbami. Wiele treningów jest prowadzone na bieżąco w trakcie pracy, więc istnieje możliwość nabywania nowych kwalifikacji zawodowych i budowania swojego doświadczenia zawodowego, a w konsekwencji możliwość awansu w tym zawodzie poprzez np. objęcie stanowiska technika rachunkowości, księgowego a następnie głównego księgowego.

Aby uzyskać wszystkie niezbędne informacje na temat warunków, jakie należy spełniać, aby mieć możliwość skutecznego ubiegania się o tego typu stanowisko pracy, czyli na temat wymaganych kwalifikacji, umiejętności, wiedzy jak również późniejszych możliwości rozwoju zawodowego i perspektyw awansu, zapraszamy do kontaktu z doradcami z National Careers Service. Dzwoniąc pod numer 0800 093 1114 w godzinach od 9:00 do 17:00 od poniedziałku do piatku będziesz miał możliwość porozmawiania z doradcą w języku polskim. ZAPRASZAMY.

 

 

Zmieniony ( 01.10.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk