Start arrow Uczymy się arrow Bezpłatna szkoła internetowa dla dzieci polonijnych  
18.11.2018.
 

Strone monitoruje stat24

 

UK Compencations - odszkodowania
Bezpłatna szkoła internetowa dla dzieci polonijnych Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Materiały przekazane przez ThinkBig   
11.05.2013.

Ostatni dzwonek na zapisy do bezpłatnej szkoły dla polonijnych dzieci.Libratus Logo

Tylko do 31 maja tego roku masz jeszcze możliwość zapisać swoje dziecko do bezpłatnej polskiej szkoły internetowej Libratus. Nieważne, w jakim kraju mieszkasz i czy planujesz powrót swojej rodziny do Polski. Jeśli zależy ci, żeby twoje dziecko miało kontakt z ojczystym językiem i kulturą, zapisanie go do szkoły Libratus jest świetnym rozwiązaniem.

Nasza internetowa szkoła umożliwia polonijnym dzieciom zdalną realizację programu nauczania polskiej szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Nauka odbywa się za pośrednictwem platformy internetowej, na której znajdują się scenariusze lekcji przygotowane przez pedagogów. Dodatkowo od nowego roku szkolnego uczniowie będą mieli możliwość bezpłatnego uczestniczenia w wirtualnych lekcjach z nauczycielem” – komentuje dyrektor Szkół Libratus Gaweł Warykiewicz.

Szkoły Libratus to innowacyjny projekt edukacyjny, pomagający dzieciom przebywającym za granicą w utrzymaniu kontaktu z Polską. Nauka w domu nie jest nowością dla Polonii. Wielu rodziców uczy się w ten sposób ze swoimi dziećmi i uSzkoladaje im się realizować wymagany w polskich szkołach materiał. Rodzice eksperymentują, uczą się być nauczycielem dla swojego dziecka, co nie zawsze się udaje. Materiały edukacyjne i pomoc zapewniane przez Libratusa rozwiązują te problemy. Dzięki doświadczeniu i staraniom zespołu nauczycieli, nauka staje się bardziej efektywna, uporządkowana i atrakcyjna dla uczniów.

Na zakończenie roku szkolnego dzieci otrzymują świadectwo państwowe w pełni respektowane we wszystkich szkołach w Polsce. Nauka w ramach projektu to dla dzieci nie tylko szansa na ukończenie polskiej szkoły, ale przede wszystkim możliwość kontaktu z językiem polskim, kulturą i wartościami, które warto pielęgnować już od najmłodszych lat.

Nauka w Libratusie jest darmowa, jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o przyjęciu do placówki decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy na bezpłatną naukę w roku szkolnym 2013/2014 odbywają się za pośrednictwem strony internetowej www.libratus.edu.pl , zostały one przedłużone do 31 maja.

Te lekcje to też doskonała okazja, by odłożyć w ciągu dnia swoje zajęcia i spędzić więcej czasu z własnym dzieckiem”  – mówi mama 7-letniej Oli z Turcji.

Projekt Polskich Szkół Internetowych Libratus powstał w 2009 roku w odpowiedzi na rosnącą liczbę i zwiększające się potrzeby polonijnych rodziców, dla których dostęp do ujednoliconej edukacji dzieci jest priorytetem. „Do polskich szkół podstawowych i gimnazjów zgłaszało się w ostatnich latach coraz więcej rodziców, którzy po kilkuletnim pobycie za granicą potrzebowali pomocy w powrocie ich dzieci do polskiej szkoły.” – mówi dyrektor Szkół Libratus. „Z inicjatywy dyrektorów tych placówek powstał projekt szkoły internetowej, pozwalający dzieciom wyjeżdżającym z kraju na kontynuowanie polskiego programu nauczania, a gdy zajdzie taka potrzeba, na powrót do szkoły w kraju do klasy we właściwym przedziale wiekowym”.

 

 

Zmieniony ( 11.05.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk