Start arrow Odpoczywamy arrow Poznaj Northamptonshire z Agnieszką Data  
20.03.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Poznaj Northamptonshire z Agnieszką Data Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Materiały Wydawcy   
24.11.2013.

 PoznajNorthamptonshire

Agnieszka Data, "Poznaj Northamptonshire".

 

Autorzy książki, Agnieszka i Piotr mieszkają w hrabstwie Northamptonshire od kilku lat. Każdą wolna chwilę spędzają na zwiedzaniu Wielkiej Brytanii ze szczególnym uwzględnieniem najbliższych okolic.

Idea napisania książki zrodziła się w 2010 roku, gdy Agnieszka rozpoczęła współpracę z tworzącym się portalem Northamptonki.pl, gdzie zaczęła publikować artykuły w dziale Poznaj  Northamptonshire. Cykl ten ma na celu przybliżenie mieszkańcom uroków hrabstwa, w miarę jego rozwoju zaczęła się kreować wizja publikacji książkowej. Pisarska pasja Agnieszki, fotograficzne zacięcie Piotra oraz wspólne zamiłowanie do podróży zaowocowały tą oto pozycją.

Jest to pierwsza w języku polskim książka o Northamptonshire. Nie jest to przewodnik w dosłownym tego słowa znaczeniu a raczej bardzo luźna próba przybliżenia miejsca, które dla wielu z nas z wyboru a dla niektórych zupełnie przypadkiem stało się domem. Northamptonshire to nie tylko magazyny i polskie sklepy. To hrabstwo o bogatej historii godnych odwiedzenia miastach, wioskach, zabytkach, parkach i terenach rekreacyjnych. Opisane tu miejsca, to tylko wybór tego co można zobaczyć. Ich selekcja jest oparta na całkowicie subiektywnym kluczu. Przedstawiamy tu miejsca, które dobrze znamy i które chcemy Państwu przybliżyć. Polacy stanowią dość dużą społeczność mieszkańców hrabstwa a bariera językowa często powoduje lęk przed odkryciem piękna i uroku miejsca gdzie wielu z nich przyszło żyć.
Pragniemy, by ta książka stała się dla państwa punktem wyjścia w poznawaniu dziedzictwa kulturalnego i historycznego Northamptonshire.

Przeczytaj fragment książki, a najlepiej zakup e-book w całości na stronie e-bookowo.pl

Dziękujemy Autorce książki za propozycję objęcia patronatu medialnego.

Zmieniony ( 24.11.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk