Start arrow Uczymy się arrow Polscy rodzice zachęcani do skorzystania z wczesnej edukacji  
25.03.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Polscy rodzice zachęcani do skorzystania z wczesnej edukacji Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Materiały przekazane przez Agencje All4Comms   
15.03.2015.

Polscy rodzice zachęcani do skorzystania z wczesnej edukacjiDepartament Of Education

Brytyjskie Ministerstwo Oświaty (Department for Education) zachęca polskich rodziców dwulatków do skorzystania z oferty bezpłatnej wczesnej edukacji dla ich dzieci.
Program ten umożliwia rodzinom o dochodzie niższym niż 16.190 £ rocznie, pochodzącym z pracy lub zasiłków, ubiegać się o 15 godzin zajęć edukacyjnych oraz opieki na tydzień.
Rodziny uprawnione do udziału w programie mogą skorzystać z usług wykwalifikowanego i  zarejestrowanego opiekuna (childmindera), przedszkola lub ośrodka dla dzieci w swoim regionie. Miejsca mogą oferować jedynie przedszkola oraz childminderowie z „dobrymi" lub „wybitnymi" wynikami raportu Ofsted.
Rozpoczęcie edukacji w wieku dwóch lat daje dzieciom dobry start w życiu i zwiększa szanse na to, że będą lepiej sobie radzić w szkole. Dzieci mają też okazję do interakcji z rówieśnikami oraz nauczenia się nowych zabaw.
Ministerstwo Oświaty pragnie podnieść świadomość polskich rodziców i zachęcić tych, którzy są do tego uprawnieni, do skorzystania z oferty oraz wybrania lokalnego przedszkola, ośrodka dla dzieci lub zarejestrowanego childmindera.
Karolina Gorazda
Agnieszka Adamek, nauczycielka, która prowadzi sobotnią szkołę polską w Kent oraz wspiera kampanię, komentuje:
„Jako nauczycielka wspierająca polskie dzieci w procesie adaptacji do angielskiego systemu edukacji wiem, że dobrej jakości wczesna edukacja przynosi dzieciom wiele korzyści, zwłaszcza związanych z rozwojem mowy oraz umiejętności językowych. Mocno wierzę, że wczesny kontakt z drugim językiem pomoże im lepiej sprostać oczekiwaniom, które zostaną przed nimi postawione w szkole podstawowej. To bardzo ważne, by rodzice z naszej społeczności dowiedzieli się o tej możliwości, ponieważ jest to jeden z najlepszych sposobów wspomagających naukę angielskiego jako drugiego języka”.

Karolina Gorazda, była Miss Polonia, ambasador kampanii, powiedziała:
„To wspaniały program, o którym powinien dowiedzieć się każdy z naszej społeczności. Różne rodzaje aktywności – śpiewanie, taniec, plastyka, prace ręczne, opowiadanie bajek, swobodna zabawa – zostały tak zaplanowane, by nauczyć dzieci różnych umiejętności i dać im możliwość nawiązania kontaktów z rówieśnikami. Jako matka dwojga dzieci wiem, że zależy nam na lepszym starcie dla naszych dzieci, ale z powodu licznych obowiązków nie zawsze zapewniamy im taką liczbę zajęć, jakiej potrzebują. Chciałabym zachęcić rodziców do sprawdzenia, czy są uprawnieni do skorzystania z programu”.

Agnieszka Zieleniec, psycholog, która popiera kampanię komentuje:

„Program ten nie tylko przynosi korzyści naszym dzieciom, ale też daje rodzicom więcej czasu, dzięki czemu mogą wrócić do pracy lub rozpocząć naukę. Bardzo cieszę się, że polska społeczność zostanie poinformowana o tej możliwości ".


Więcej informacji dotyczących nieodpłatnej edukacji przedszkolnej oraz opieki nad dziećmi można znaleźć na stronie  www.gov.uk/freechildcare lub wpisując hasło „early learning" na stronie internetowej władz lokalnych.

 

 

 

 

Zmieniony ( 21.03.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk