Start arrow Mieszkamy arrow Gdzie znaleźć mieszkanie czy dom?  
20.03.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Gdzie znaleźć mieszkanie czy dom? Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
10.01.2008.

Rzecz prosta - ofertę o mieszkaniu czy pokoju do wynajęcia możmy znaleźć w miejscowej gazecie, na witrynach niektórych sklepów czy poprzez agencje pośrednictwa. Oczywiście istnieje jeszcze jedna metoda, polegająca na wykorzystaniu znajomych. Nie ma to jak życzliwy przyjaciel czy kolega z pracy, który rzuci nam newsa o fajnym mieszkaniu czy znajomym gościu, który szuka lokatorów.

Na niektórych malutkich sklepach spożywczych właściciele pozwalają na umieszczanie przy wejściu karteczek z ogłoszeniami. Oczywiście wówczas czeka nas wykonanie kilku telefonów i ogladanie domów. Podobnie rzecz wygląda z ogłoszeniami w gazetach. Tyle tylko, że ogłoszenia w sklepach mogą być pisane po polsku, co jednocześnie pozwala nam się domyślać, z kim moglibyśmy mieszkać.

W centrum Northampton praktycznie na każdym kroku zobaczyć możemy biuro agencji nieruchomości sprzedającej czy wynajmującej mieszkania. Posiadają one szeroką ofertę wolnych lokali o róznym standardzie i cenie oraz rozmieszczonych w różnych częściach miasta. Co ważne, pobierają one opłatę za proces rejestracji i sprawdzania naszych możliwości finansowych. Najczęściej dopiero po zarejestrowaniu można oglądać wybrane przez nas oferty. I najważniejsze - jeśli nie mamy stałej pracy (kontrakt bezpośredni z pracodawcą, a nie praca dla agencji pośrednictwa), nie mamy co liczyć na współpracę. Pytanie o stałe zatrudnienie jest najczęściej pierwszym pytaniem zadawanym przez pracowników agencji mieszkaniowych.

Od niedawna mamy do dyspozycji jeszcze jedną możliwość. Szukasz pokoju czy mieszkania - ogłoś się w naszym Dziale Ogłoszeń.

Zmieniony ( 04.02.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk