Start arrow Mieszkamy arrow Własna antena satelitarna  
20.03.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Własna antena satelitarna Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
10.01.2008.

Kolejna pozornie prosta rzecz. Często bywa, iż decydujemy się na wykupienie w Polsce pakietu jednego z operatorów telewizji satelitarnej. Przywozimy dekoder, antenę i chcemy oglądać wreszcie coś po polsku.

Przede wszystkim nie jest takie oczywiste, że właściciel zgodzi się na wywieszenie anteny i umieszczenie jest w sposób trwały. Myślę jednak, że nie ma z tym problemów w przypadku właścicieli prywatnych. Z agencjami może być różnie.

Problem jednak zaczyna się głównie wtedy, gdy zdecydujemy się zamieszkać w mieszkaniu w jednym z nowszych bloków. Przyznam, że to ciekawostka. Lokal może nam wynajmować agencja czy prywatny właściciel, ale poza tym jeszcze jakaś agencja zarządza całym blokiem. I to ona określa zasady korzystania z lokali. Może być tak, że mimo zgody właściciela spotkamy się z odmową zarządcy. I niestety takie jest prawo.

Nasz właściciel jeszcze przed wynajmem mieszkania zgodził się na umieszczenie anteny, co też uczyniliśmy. Niestety agencja zarządzająca po kilku miesiącach rozesłała listy do wszystkich mieszkańców przypominając, iż według regulaminu nie wolno na bloku umieszczać prywatnych anten satelitarnych. Faktem jest, że to pewnie landlord wprowadził nas w błąd.

Zmieniony ( 04.02.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk