Start  
21.05.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Policja lokalna o przestępczości związanej z nienawiścią i nietolerancją. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Materiały przekazane przez Northamptonshire Police   
30.06.2016.

Oświadczenie Northamptonshire Police

Jesteśmy świadomi, że członkowie społeczności lokalnych wyrażają swoje zaniepokojenie możliwością wystąpienia zdarzeń o charakterze rasistowskim w następstwie wyników referendum.

TRUE VISION jest serwisem brytyjskiej Policji o zasięgu krajowym, która służy rejestracji tego typu przestępstw. W porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego miesiąca odnotowano wzrost zgłoszeń o 57 procent. Informacja ta była szeroko komentowana w mediach.

Oficerowie Northamptonshire Police analizujący zgłoszenia przyznają, iż w naszym hrabstwie nie nastąpił wzrost liczby przestępstw hate crime w następstwie wyniku referendum.

Jak zawsze Policja wraz ze współpracującymi organizacjami zachęca do zgłaszania przypadków przestępstw o charakterze rasistowskim.

Superintendent Chris Hillery oświadczył: "Niestety w niektórych częściach Wielkiej Brytanii obserwujemy zwiększone napięcia społeczne od czasu ogłoszenia wyniku referendum o obecności UK w Unii Europejskiej. Chociaż nie odnotowaliśmy takich przypadków samym Northamptonshire, pozostajemy w kontakcie z liderami różnych społeczności lokalnych.

Żadna forma przestępstwa powodowana nienawiścią (hate crime) nie może być akceptowana i dlatego wzywam wszystkich, którzy stali się ofiarami przemocy w wyniku ich pochodzenia etnicznego, wyznania, niepełnosprawności, orientacji seksualnej, płci czy wieku do zgłaszania się do Policji.

W naszej społeczności nie ma miejsca na nienawiść, która może stać się przyczyną zranień tak fizycznych, jak i psychicznych. To niszczy społeczeństwo i podważa tolerancję i różnorodność, którą powinniśmy cenić.

Każdy powinien czuć się bezpiecznych i pewnych tego, kim jest. Bycie sobą to nie zbrodnia, przestępstwo wynikające z nienawiści - jest zbrodnią.

Każdy, kto był ofiarą lub świadkiem przestępstwa powodowanego nienawiścią może skontaktować się z Policją (numer 101), organizacją Crimestoppers anonimowo pod numerem 0800 555 111 lub odwiedzić stronę wspomnianego True Vision (report-it.org.uk ). W sytuacjach nagłych dzwoń na numer 999."

 

 


Zmieniony ( 30.06.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk