Start arrow Pracujemy arrow Praca znaleziona w Polsce  
18.03.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Praca znaleziona w Polsce Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
10.01.2008.

Znam takich, którzy jeszcze w Polsce mieli możliwość nawiązania kontaktów z przyszłym pracodawcą. Uczynić to można samodzielnie znajdując konkretną ofertę np. w internecie czy też rozesłać aplikacje do firm, które nas interesują. Bywa, że brytyjscy pracodawcy przeprowadzają cały proces rekrutacyjny w Polsce.

UWAGA NA NIEUCZCIWYCH POŚREDNIKOW!!!

Oczywiście ma to swoje plusy i minusy. Z jednej strony możemy przyjechać na wyspy spokojni, że mamy zapewnione zatrudnienie i niejednokrotnie zamieszkanie. Jednocześnie obciążeni zobowiązaniami kontraktu dopiero na miejscu poznajemy całą prawdę, w tym warunki pracy. Bywa, że są one dalekie od tych, jakie przedstawiał pracodawca w czasie rozmów rekrutacyjnych. Pomoc w znalezieniu mieszkania wydaje się kusząca. Gorzej, jeśli musimy przez pół roku mieszkać w domu o kiepskim standardzie czy lokalizacji i płacić zawyżony czynsz.

Zawsze jednak można spróbować wykorzystać taką szansę jako etap wstępny na drodze poszukiwania pracy, która będzie nas bardziej satysfakcjonować. Przyznajmy też jedno - nie można generalizować. Z pewnością wiele firm brytyjskich zapewnia wysokie standardy. Niestety jednak wielu z nas musi zaczynać karierę na tym rynku pracy od znacznie niższego szczebla.

 
« poprzedni artykuł

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk