Start  
21.05.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Spotkanie z legendami w Polskiej Szkole Języka i Kultury Ojczystej w Northampton. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Grażyna Herbut Polska Szkoła Języka i Kultury Ojczystej w Northampton   
09.11.2016.

Z legendą przez Polskę – takie hasło było tematem szkolnego wydarzenia, które miało miejsce 22 października 2016 roku w Polskiej Szkole Języka i Kultury Ojczystej w Northampton.

Gościliśmy panią Małgorzatę Skibę-Skibińską, która przyjechała z Polski z wystawą swoich prac. Były to prace ilustrujące legendy o Piotrkowie Trybunalskim oraz z okolic leżących nad rzeką Pilicą, łącznie ponad 30 ilustracji wykonanych techniką kolażu. Artystka  odpowiadając na pytania zadane podczas wywiadu przeprowadzonego przez naszą uczennicę, opowiadała o swojej pasji i zainteresowaniach, o tajnikach ulubionej techniki artystycznej jaką jest kolaż. Podzieliła się wspomnieniami o początkach powstania książki „Diabły, czarty i czarownice. Legendy o Piotrkowie” oraz jak powstawały ilustracje do tej książki.

Rozstrzygnięty został szkolny konkurs literacko-plastyczny „Podania i legendy na wakacyjnym szlaku”. Nagrody i pamiątkowe dyplomy laureatom oraz uczestnikom wręczyły pani Beata Kamińska oraz nasz gość pan Małgorzata Skiba-Skibińska.

Podczas tego spotkania,  uczniowie naszej szkoły wraz z rodzinami wyruszyli także podróż od legendy do legendy. Odwiedzając siedem miast rozwiązywali zagadki, wykonywali różne zadania, aby wykazać się znajomością legend i zdobyć jak najwięcej punktów.

W przerwie podczas podróży można było odpocząć w kawiarence pełnej przepysznych słodkości czy wygrać szczęśliwy los na loterii.

Pragniemy gorąco podziękować Pani Małgorzacie Skibie - Skibińskiej za przekazanie szkole wszystkich ilustracji, czytelniczych kuferków oraz książek z ilustracjami artystki „Diabły, czarty i czarownice. Legendy o Piotrkowie”.

PSJiKO w Northampton   (Polska Szkoła Języka i Kultury Ojczystej w Northampton)

Zdjęcia: Roman Herbut
Autor artykułu: Grażyna Herbut - Polska Szkoła Języka i Kultury Ojczystej w Northampton

 

 PSJiKO
 PSJiKO
 PSJiKO
 PSJiKO
 PSJiKO

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk