Start arrow Pracujemy arrow Szukanie pracodawcy na miejscu samemu  
18.03.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Szukanie pracodawcy na miejscu samemu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
10.01.2008.

Sposoby szukania pracy na miejscu są identyczne jak w Polsce: przeglądanie ogłoszeń w pracy czy internecie, korzystanie z pomocy Job centre (tutejszy urząd pracy) czy też nawiązywane kontaktu bezpośrednio z interesującym nas pracodawcą. Oczywiście dużo zależy od naszych kwalifikacji i możliwości językowych. W niektórych miejscach pracy (np. fabrykach) znacznie łatwiej jest otrzymać pracę, o ile pracowało się tam wcześniej jako pracownik agencji. Ale o tym w artykule o pracy przez agencję.

Niestety trzeba przyznać, że niektórzy pracodawcy chętniej zatrudnią Brytyjczyków niż obcokrajowców, niezależnie od kwalifikacji obu stron. Pewien Litwin opowiadał mi, jak bardzo przeżywał rozmowy w sprawie pracy, podczas których dowiadywał się, że właściwie jedyną przeszkodą do zatrudnienia było to, że nie był Brytyjczykiem. Jednocześnie osobiście znam kilka osób (Polaków, Litwinów i innych), którzy pracują tutaj w bankach czy biurach. A zatem zawsze warto próbować, zwłaszcza jeśli mamy określony cel i wiemy, czego chcemy.

Z tygodnia na tydzień coraz więcej jest Polaków pracujących w najróżniejszych miejscach: sklepach, bankach, restauracjach, biurach. Nie wiem na ile stawki wynagrodzenia są zliżone do tych, jakie otrzymują Brytyjczycy na tych samych stanowiskach, ale liczy się też zdobywane doświadczenie. Zatem wszystko zależy od nas.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk