Start  
18.02.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
"Brexit zakończy okres wolności przemieszczania się, jaką znamy teraz." Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
27.02.2017.

"Brexit zakończy okres wolności przemieszczania się, jaką znamy teraz."

Amber Rudd
Takie słowa wypowiedziała brytyjska minister spraw wewnętrznych Amber Rudd. Nie podaje przy tym żadnych konkretnych rozwiązań sprawy kontroli imigracji. Sugeruje jednak, iż nie należy spodziewać się tego, że granice nagle zostaną zamknięte

Latem prowadzone będą między innymi rozmowy z przedstawicielami świata biznesu. Jak przyznaje Pani minister miną lata zanim brytyjscy pracownicy będą w stanie zapełnić rynek pracy w zakresie stanowisk wymagających niskich kwalifikacji. Wspomina przy tym takie sektory jak służba zdrowia, przemysł hotelarski i retauracyjny, prace w rolnictwie i opiece socjalnej. Jednocześnie potwierdzono zainteresowanie władz przyciąganiem utalentowanych pracowników, miałoby to jednak dotyczyć specjalistów ekonomii czy nowych technologii, nie zaś opiekunów, osób pracujących przy zbieraniu owoców czy baristów.

W ostatnim czasie pojawił się projekt wprowadzenia dla nowo przybywających imigrantów 5-letnich wiz z pozwoleniem na pracę, jednak z zaznaczeniem, iż osoby takie nie będą mogły starać się o żadne benefity.

Minister Rudd potwierdza opinię premier May, iż osoby przebywające już w UK będą miały zagwarantowane swoje prawa, o ile takie same prawa zostaną zachowane dla Brytyjczyków mieszkających w Unii.

Rzecznik rządu dementował informacje zawarte w "The Telegraph", jakoby zmiany statusu imigrantów miały nastąpić już po uruchomieniu procedury wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii (czyli od marca tego roku).

Zdjęcie pani minister - www.parliament.co.uk

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( 28.02.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk