Start  
20.03.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Książę Filip przechodzi na emeryturę Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
05.05.2017.

Książę FilipJak być może słyszeliście, w czwartkowy poranek personel Pałacu Buckingham został pilnie wezwany do stawienia się w siedzibie monarchini. Ponieważ spotkanie zostało zwołąne na godzinę 3 rano, w mediach pojawiły się podejrzenia o bardzo poważnej przyczynie alertu. Pierwsza myśl, jaka pojawiała się wówczas to oczywiście pytania o stan zdrowia królowej Elżbiety i jej męża. Czasopisma, stacje telewizyjne i serwisy internetowe sięgnęły po materiały opracowane zawczasu na wypadek śmierci przedstawicieli rodziny królewskiej.


Okazało się jednak, iż powód zwołania spotkania nie był na tyle poważny - księżę Filip, mąż królowej Elżbiety, ogłosił przejście na emeryturę. Oznacza to, że po 70 latach służby dla Wielkiej Brytanii jesienią przestanie reprezentować monarchię. Nie będzie już przyjmował zaproszeń na oficjalne wydarzenia.


Brytyjskie media opublikowały artykuły będące wyrazem hołdu i wdzięczności dla księcia Filipa. Co ciekawe, jedne z pierwszych publikacji dotyczyły wielu wpadek i gaf popełnionych przez niego. Dla niektórych niefortunne wypowiedzi były wyrazem jego specyficznego poczucia humoru.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk