Start arrow Pracujemy arrow Przejście na kontrakt  
18.03.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Przejście na kontrakt Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
10.01.2008.

Wspólnym marzeniem większości pracowników współpracujących z agencjami pośrednictwa pracy jest tzw. full, czyli zakończenie współpracy z agencją i zatrudnienie się bezpośrednio w określonej firmie. Wiele zakładów pracy w sytuacji vacatów proponuje stałe (pełne) zatrudnienie osobo, które pracują u nich za pośrednictwem agencji. Jak długo trzeba czekać na takie wyróżnienie? Trudno powiedzieć... W miejscu, gdzie ja pracowałem mogło to trwać jakieś pół roku. Oczywiście wiele zależy od jakości naszej pracy i zainteresowania pełnym zatrudnieniem. Jednocześnie trzeba wiedzieć, że w wielu innych zakładach pracy generalnie nie ma co liczyć na stały etat.

Bywa tak, że z góry wiadomo, iż okres wstępny zatrudnienia przez agencję wynosi np. 3 miesiące, a potem automatycznie proponuje się podpisanie kontraktu z zakładem pracy. W takich sytuacjach pewnie trzeba by się bardzo starać, by nie dostać tej pracy po wstępnym okresie.

Oczywiście wraz z przejściem na kontrakt zwiększa się również stawka wynagrodzenia, jednak nie zawsze jest to duża różnica (np. przykład znajomych z zeszłego roku - zmiana z 5,50 na 6,00 funta za godzinę). Inna rzecz, że często pracownicy na kontrakcie są traktowani zupełnie inaczej, częściej dostają propozycje nadgodzin, mają dodatkowe benefity (no, nie przesadzajmy), inne stawki za nadgodziny itp.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk