Start  
21.04.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Mowa tronowa Królowej Elżbiety Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
22.06.2017.

 QueensSpeech

Czy Jej Królewska Mość jest przeciwna Brexitowi?

Brytyjski zwyczaj stanowi, iż Królowa nie angażuje się w bieżącą politykę, oddając w tej kwestii pole rządowi. Nawet mowa koronacyjna królowej nie jest jej własnym tekstem, lecz zostaje opracowana przez rządowych ministrów.

Jak słyszeliśmy z ust Królowej, priorytetem jej rządu będzie wypracowanie jak najlepszej umowy związanej z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Ministrowie zapewniają o swoim zaangażowaniu w proces wypracowania jak najlepszego konsensusu  - we współpracy z Parlamentem, przedstawicielami swiata biznesu oraz róznych organizacji.

Wielu komentatorów wskazywało, że odejście od zwyczaju ubrania ozdobnego stroju wraz z koroną i przyjazdu do parlamentu karocą było gestem zmniejszającym niejako rangę wydarzenia. Mówiono wręcz, iż w obliczu trudności rozmów koalicyjnych prowadzonych premier May, nie wróży się długiego i stabilnego funkcjonowania obecnego rządu.

Skąd myśl, że Królowa jest przeciwna Brexitowi? Niektórzy komentatorzy odczytują w ten sposób dobór jej stroju. Niebieska suknia i kapelusz, wraz z żółtymi elementami kwiatów zdobiących nakrycie głowy przypomina im flagę Unii, z kręgiem gwiazd na niebieskim tle.

Przeczytaj pełny tekst mowy tronowej .

 

 

Zmieniony ( 22.06.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk