Start arrow Pracujemy arrow Praca dla kolegi  
18.03.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Praca dla kolegi Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
10.01.2008.

Wszyscy znamy ten sposób załatwiania pracy. Pewnie sami czasem mamy możliwość "wkręcić" kogoś na dane stanowisko. Niejednokrotnie słyszałem o osobach, które załatwiły komuś pracę nawet jako osoby pracujące przez agencję. Na prostej zasadzie - pracuję dla was tu i tu, za tydzień przyjeżdża mój przyjaciel i chce się u was zarejestrować i dla was pracować. Agencje dobrze zarabiają na swoich pracownikach, więc chętnie się godzą. Często rejestrują, ale z pracą bywa różnie.

Niejednokrotnie informacje o ofertach pracy rozchodzą się pocztą pantoflową. Zresztą czasem sami pracodawcy proszą o informowanie znajomych o jakichś wolnych miejscach pracy.

Mimo możliwości legalnego zatrudnienia nadal jakaś część Polaków pracuje tutaj nielegalnie. Miejscowi właściciele domów do wynajęcia (większość z nich nie jest Brytyjczykami) często zlecają prace remontowe osobom, które chcą zarobić. Znam pewnego rencistę, który przyjechał tutaj do synów. Postanowił wykorzystać swoje umiejętności budowlane i dorobić do renty. W takich sytuacjach również można polecić kogoś jako dobrego fachowca. Rzecz jasna, nie polecam tego rodzaju pracy na czarno. W tej znanej mi sytuacji co prawda osoba nie płaciła podatków, ale jednocześnie stawka za godzinę pracy była znacznie zaniżona, więc zysk był żaden. Tyle, że zawsze zarobiło się jakiś grosz...

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk