Start  
21.04.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
DAYS OF POLAND FESTIVAL 2017
Autor: 2SistersPR   
19.04.2017.

POLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA PARTNEREM DAYS OF POLAND FESTIVAL 2017

Przyświeca im wspólny cel, jakim jest promocja Polski na Wyspach Brytyjskich. Działająca z ramienia Ministerstwa Sportu i Turystyki Polska Organizacja Turystyczna połączyła siły z największym polskim wydarzeniem na terenie Wielkiej Brytanii, Days of Poland Festival, by zaprezentować bogactwo naszej rodzimej sztuki i kultury jak najszerszemu gronu zagranicznych odbiorców. Tym sposobem chcą wesprzeć brytyjską Polonię w trudnym dla niej okresie Brexitu, ale i przekonać obywateli Zjednoczonego Królestwa, że Polska ma im do zaoferowania o wiele więcej, niż mogliby przypuszczać.

2sisters

Days of Poland Festival organizowany jest od czterech lat. Odbywa się on każdej wiosny na początku majowego weekendu w Potters Fields Park - malowniczym parku, położonym w samym sercu Londynu tuż obok historycznego mostu Tower Bridge. Zapierająca dech w piersiach lokalizacja to nie jedyne, co wyróżnia to wydarzenie na tle innych imprez polonijnych na Wyspach: organizatorzy imprezy za cel postawili sobie jak najwierniej oddać ducha polskiej kultury, niejako edukując lokalną społeczność o tym, jak złożoną i wielowymiarową jej dziedziną jest folklor. Dlatego też choć całość odbywa się w atmosferze rodzinnego pikniku z atrakcjami typowymi dla tego rodzaju wydarzenia - wspólnym grillowaniem, konkursami czy stoiskami z pamiątkami - największy nacisk położony jest na demonstrację artystycznego dorobku polskich tancerzy i muzyków ludowych. Występy sceniczne stanowią sedno poszczególnych edycji festiwalu, przyciągając różnorodnością stylów i form: zaproszone zespoły prezentują tradycyjne utwory i tańce ze wszystkich regionów Polski, od Mazur po Tatry. Podczas tegorocznej edycji na scenie pojawią się między innymi Orlęta, Karolinka oraz Mazury: trzy największe grupy kultywujące wartości polskiej kultury ludowej na terenie Wielkiej Brytanii, zrzeszające setki pasjonatów naszego ojczystego folkloru. Każdy z zespołów tego dnia zademonstruje najważniejsze utwory ze swojego repertuaru, od tańców narodowych i lokalnych po kompletne inscenizacje tradycyjnych piosenek, przy akompaniamencie muzyki na żywo i w kompletnych strojach ludowych. Artystów będzie można spotkać również poza sceną, gdzie podejmą gości na dedykowanych stoiskach ze sztuką regionalną.

Wydarzenie otwarte jest dla wszystkich zwiedzających, dzięki czemu przyciąga nie tylko Polaków żyjących na terenie Wielkiej Brytanii, ale i lokalnych mieszkańców i turystów. Średnia frekwencja wynosi kilkanaście tysięcy osób i z roku na rok wzrasta; jak twierdzą organizatorzy, nadchodząca  edycja ma się cieszyć wyjątkowo dużym zainteresowaniem ze strony Brytyjczyków. Trend ten czyni Days of Poland Festival odpowiednim partnerem dla Polskiej Organizacji Turystycznej, która w uczestnictwie w imprezie dostrzega okazję ku promocji polskich miast i regionów jako miejsc atrakcyjnych turystycznie dla obywateli Zjednoczonego Królestwa. Zapytany o przyczyny decyzji dyrektor londyńskiego oddziału Polskiej Organizacji Turystycznej, Cezary Molski powiedział:

Naszą misją jest dostarczanie informacji o atrakcjach turystycznych Polski, które stanowić będą motywację do wyjazdów turystycznych do Polski, zarówno na weekend, jak i na wakacje. Days of Poland to jedna z największych imprez w Londynie, podczas której możemy inspirować, zachęcać Londyńczyków, wskazując różnorodność destynacji, atrakcji i ofert turystycznych w Polsce. Po prostu trzeba tu być!

Wspólnie z Days of Poland Festival, Polska Organizacja Turystyczna ma nadzieję zaprezentować mieszkańcom Wysp, jak wiele do zaoferowania ma Polska, oraz zmierzyć się z błędnymi wyobrażeniami, jakie mogą mieć o naszym kraju ludzie niezaznajomieni z jego kulturą. Tegoroczna edycja festiwalu ma ukazać całe piękno i nadzwyczajność Polski przez pryzmat jej sztuki ludowej, historii i dorobku kulturowego. Wydarzenie startuje 30 kwietnia o godzinie 13:00 w Potters Fields Park, wstęp jest wolny.

 

 

 
Piekarnia Oliver Adams kończy działalność
Redaktor: Administrator   
31.03.2017.

Znasz piekarnie Oliver Adams? Próbowałaś ich wersji polskiego chleba czy kanapek szykowanych codziennie w jednym z 28 sklepów? Jeśli jeszcze nie - straciłeś/straciłaś szansę. Firma zakończyła działalność.

Z końcem marca firma zamknęła wszystkie swoje sklepy i zaprzestała produkcji. Pracownicy (ponad 100 osób) zostaną zwolnieni, niestety nie zostali wcześniej poinformowani o upadku pracodawcy. Firma byla poważnie zadłużona, w tym wobec urzędu skarbowego i osób prywatnych. Część pracowników nie otrzymała wynagrodzenia za kilka ostatnich tygodni.

Komentujący wydarzenie wskazują na błędy w zarządzaniu firmą, spadek jakości produktów przy dość wysokich cenach. Według niektórych oferta piekarni nie została dostosowana do obecnych potrzeb/wymagań klientów. 

Szkoda, iż lokalna firma o wieloletniej tradycji odchodzi z rynku. 

 

 

 
Procedura brexitu uruchomiona!
Redaktor: Administrator   
29.03.2017.

 

Art50

Zegar ruszył - Theresa May uruchomiła artykuł 50, rozpoczynając proces negocjacji związanych z Brexitem.

Dzis  -29 marca 2017 roku - stały przedstawiciel Wielkiej Brytanii przy Unii Europejskiej Tim Barrow przekazał szefowi Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi list od premier Theresy May.

Podczas debaty w parlamencie brytyjskim premier zapewniała, iż to historyczny moment, przed którym nie będzie już odwrotu. Według niej brexit oznacza unikalną okazję, aby ukształtować jaśniejszą przyszłość Wielkiej Brytanii.

Krytycznie nastawieni do brexitu parlamentarzyści wskazywali, iż premier May uruchomiła procedurę wyjścia z Unii Europejskiej, rozpoczynając reakcję łańcuchową zdarzeń, które zmienią Wielką Brytanię na zawsze - nie mając żadnego planu.

Donald Tusk komentując fakt wszczęcia procedury przyznał, że dla niego samego, jak i dla wielu europejczyków i brytyjczyków dzisiejszy dzień nie należy do szczęśliwych. Jednocześnie zapewnił, że od dzisiaj nic nie zmienia się w kwestii stosowania prawa unijnego - obowiązuje ono nadal tak w Wielkiej Brytanii, jak i wobec niej.


Więcej informacji między innymi na stronie BBC  oraz TVN24 .

 

 

Zmieniony ( 29.03.2017. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 15 - 21 z 66

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk