Start  
19.08.2018.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Piekarnia Oliver Adams kończy działalność
Redaktor: Administrator   
31.03.2017.

Znasz piekarnie Oliver Adams? Próbowałaś ich wersji polskiego chleba czy kanapek szykowanych codziennie w jednym z 28 sklepów? Jeśli jeszcze nie - straciłeś/straciłaś szansę. Firma zakończyła działalność.

Z końcem marca firma zamknęła wszystkie swoje sklepy i zaprzestała produkcji. Pracownicy (ponad 100 osób) zostaną zwolnieni, niestety nie zostali wcześniej poinformowani o upadku pracodawcy. Firma byla poważnie zadłużona, w tym wobec urzędu skarbowego i osób prywatnych. Część pracowników nie otrzymała wynagrodzenia za kilka ostatnich tygodni.

Komentujący wydarzenie wskazują na błędy w zarządzaniu firmą, spadek jakości produktów przy dość wysokich cenach. Według niektórych oferta piekarni nie została dostosowana do obecnych potrzeb/wymagań klientów. 

Szkoda, iż lokalna firma o wieloletniej tradycji odchodzi z rynku. 

 

 

 
Procedura brexitu uruchomiona!
Redaktor: Administrator   
29.03.2017.

 

Art50

Zegar ruszył - Theresa May uruchomiła artykuł 50, rozpoczynając proces negocjacji związanych z Brexitem.

Dzis  -29 marca 2017 roku - stały przedstawiciel Wielkiej Brytanii przy Unii Europejskiej Tim Barrow przekazał szefowi Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi list od premier Theresy May.

Podczas debaty w parlamencie brytyjskim premier zapewniała, iż to historyczny moment, przed którym nie będzie już odwrotu. Według niej brexit oznacza unikalną okazję, aby ukształtować jaśniejszą przyszłość Wielkiej Brytanii.

Krytycznie nastawieni do brexitu parlamentarzyści wskazywali, iż premier May uruchomiła procedurę wyjścia z Unii Europejskiej, rozpoczynając reakcję łańcuchową zdarzeń, które zmienią Wielką Brytanię na zawsze - nie mając żadnego planu.

Donald Tusk komentując fakt wszczęcia procedury przyznał, że dla niego samego, jak i dla wielu europejczyków i brytyjczyków dzisiejszy dzień nie należy do szczęśliwych. Jednocześnie zapewnił, że od dzisiaj nic nie zmienia się w kwestii stosowania prawa unijnego - obowiązuje ono nadal tak w Wielkiej Brytanii, jak i wobec niej.


Więcej informacji między innymi na stronie BBC  oraz TVN24 .

 

 

Zmieniony ( 29.03.2017. )
 
Zmiany w budżecie brytyjskim - m.in. podwyżki stawek NI dla samozatrudnionych.
Redaktor: Administrator   
09.03.2017.

 Hammond

Podwyżki stawek NI dla samozatrudnionych

Wczoraj minister finansów Philip Hammond ogłosił zmiany w brytyjskim budżecie, które wynakać mają z nowych uwarunkowań i potrzeb. Obietnice braku podwyżek podatków teoretycznie mają być spełnione. Ale...

Zdaniem rządzących planowane zwiększone wydatki na opiekę nad osobami starszymi musząbyć sfinansowane z jakiegoś źródła. Skoro nie będzie podwyżek podatków - należy podnieść skłądki na ubezpieczenia społęczne (national insurance contribution). Uznano, iż obecny poziom stawek dla osób samozatrudnionych nie może być utrzymany. Zmiana ma zapewnić bardziej sprawiedliwy udział osób samozatrudnionych.

Obecnie stawka NI Class 4 dla osób samozatrudnionych zarabiających pomiędzy £8,060 i £43,000 wynosi 9%. Wprowadzone zmiany zakłądają podwyżkę stawki do 10% w kwietniu 2018 oraz do 11% in kwietniu 2019.

Zdaniem opozycji oznacza to, że 1.6 miliona samozatrudnionych zapłaci średnio rocznie o 240 funtów większe składki. Oczywiście rzeczywista kwota podwyższonej skłądki zależeć będzie od wysokości dochodu.

Więcej informacji na temat zmian w budżecie m.in. na stronie BBC .

Zdjęcie ministra - ze strony www.independent.co.uk

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 15 - 21 z 65

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk