Start  
20.09.2017.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Rodzice 3 i 4 latków zaproszeni do udziału w konsultacjach
Redaktor: Administrator   
01.03.2017.

 NCC_logo

Od września tego roku rodzice 3 i 4 latków pragnący zapewnić swym pociechom udział w zajęciach przedszkolnych mogą liczyć na dwukrotnie wyższą liczbę darmowych godzin (30 w tygodniu).

Obecnie Northamptonshire County Council zaprasza rodziców do udziału w badaniach ankietowych. Można to zrobić online do 31 marca na stronie www.northamptonshire.gov.uk/consultations.

Więcej informacji na temat przysługujących świadczeń (Early Years Foundation) znajdziemy na www.northamptonshire.gov.uk/earlyyears.

 

 

 

 

Zmieniony ( 01.03.2017. )
 
Council przeprasza rodziców i uczniów rozpoczynających we wrześniu szkołę.
Redaktor: Administrator   
01.03.2017.

Dziś rano (1. marca) miała ruszyć strona internetowa Northamptonshire County Council przeznaczona dla rodziców dzieci rozpoczynających naukę w szkołach ponadpodstawowych (secondary school). Zgodnie z brytyjskim systemem edukacji rodzice aplikujący o przyznanie miejsca w szkole jesienią wskazali po trzy szkoły, które wzbudziły ich zainteresowanie. Właśnie od 1 marca mieli mieć możliwość dowiedzieć się, do której szkoły ich dzieci zostały zapisane.

NCC_logoJak podaje Northampton and Echo 8000 rodzin z rozczarowaniem przekonało się, iż wskazana przez urząd strona (zarządzana przez firmę Capita) okazałą się niedostępna, zaś przeglądarka wyświetlała komunikat o błędzie.

Mimo, iż awaria trwała tylko kilka godzin rzecznik urzędu przeprosił rodziców, przyznając jak frustrujące dla urzędników było to, iż zaistniała opisana sytuacja. - Choć wiemy, jak było to niekomfortowe, z przyjemnością zawiadamiamy, że liczba dzieci przydzielonych do szkoły pierwszego wyboru wzrosła do 82%, zaś 96% uczniów będzie uczyć się w jednej z 3 podanych w aplikacji szkół.

Zmieniony ( 01.03.2017. )
 
"Brexit zakończy okres wolności przemieszczania się, jaką znamy teraz."
Redaktor: Administrator   
27.02.2017.

"Brexit zakończy okres wolności przemieszczania się, jaką znamy teraz."

Amber Rudd
Takie słowa wypowiedziała brytyjska minister spraw wewnętrznych Amber Rudd. Nie podaje przy tym żadnych konkretnych rozwiązań sprawy kontroli imigracji. Sugeruje jednak, iż nie należy spodziewać się tego, że granice nagle zostaną zamknięte

Latem prowadzone będą między innymi rozmowy z przedstawicielami świata biznesu. Jak przyznaje Pani minister miną lata zanim brytyjscy pracownicy będą w stanie zapełnić rynek pracy w zakresie stanowisk wymagających niskich kwalifikacji. Wspomina przy tym takie sektory jak służba zdrowia, przemysł hotelarski i retauracyjny, prace w rolnictwie i opiece socjalnej. Jednocześnie potwierdzono zainteresowanie władz przyciąganiem utalentowanych pracowników, miałoby to jednak dotyczyć specjalistów ekonomii czy nowych technologii, nie zaś opiekunów, osób pracujących przy zbieraniu owoców czy baristów.

W ostatnim czasie pojawił się projekt wprowadzenia dla nowo przybywających imigrantów 5-letnich wiz z pozwoleniem na pracę, jednak z zaznaczeniem, iż osoby takie nie będą mogły starać się o żadne benefity.

Minister Rudd potwierdza opinię premier May, iż osoby przebywające już w UK będą miały zagwarantowane swoje prawa, o ile takie same prawa zostaną zachowane dla Brytyjczyków mieszkających w Unii.

Rzecznik rządu dementował informacje zawarte w "The Telegraph", jakoby zmiany statusu imigrantów miały nastąpić już po uruchomieniu procedury wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii (czyli od marca tego roku).

Zdjęcie pani minister - www.parliament.co.uk

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( 28.02.2017. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 15 - 21 z 61

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk