Start  
25.04.2018.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Procedura brexitu uruchomiona!
Redaktor: Administrator   
29.03.2017.

 

Art50

Zegar ruszył - Theresa May uruchomiła artykuł 50, rozpoczynając proces negocjacji związanych z Brexitem.

Dzis  -29 marca 2017 roku - stały przedstawiciel Wielkiej Brytanii przy Unii Europejskiej Tim Barrow przekazał szefowi Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi list od premier Theresy May.

Podczas debaty w parlamencie brytyjskim premier zapewniała, iż to historyczny moment, przed którym nie będzie już odwrotu. Według niej brexit oznacza unikalną okazję, aby ukształtować jaśniejszą przyszłość Wielkiej Brytanii.

Krytycznie nastawieni do brexitu parlamentarzyści wskazywali, iż premier May uruchomiła procedurę wyjścia z Unii Europejskiej, rozpoczynając reakcję łańcuchową zdarzeń, które zmienią Wielką Brytanię na zawsze - nie mając żadnego planu.

Donald Tusk komentując fakt wszczęcia procedury przyznał, że dla niego samego, jak i dla wielu europejczyków i brytyjczyków dzisiejszy dzień nie należy do szczęśliwych. Jednocześnie zapewnił, że od dzisiaj nic nie zmienia się w kwestii stosowania prawa unijnego - obowiązuje ono nadal tak w Wielkiej Brytanii, jak i wobec niej.


Więcej informacji między innymi na stronie BBC  oraz TVN24 .

 

 

Zmieniony ( 29.03.2017. )
 
Zmiany w budżecie brytyjskim - m.in. podwyżki stawek NI dla samozatrudnionych.
Redaktor: Administrator   
09.03.2017.

 Hammond

Podwyżki stawek NI dla samozatrudnionych

Wczoraj minister finansów Philip Hammond ogłosił zmiany w brytyjskim budżecie, które wynakać mają z nowych uwarunkowań i potrzeb. Obietnice braku podwyżek podatków teoretycznie mają być spełnione. Ale...

Zdaniem rządzących planowane zwiększone wydatki na opiekę nad osobami starszymi musząbyć sfinansowane z jakiegoś źródła. Skoro nie będzie podwyżek podatków - należy podnieść skłądki na ubezpieczenia społęczne (national insurance contribution). Uznano, iż obecny poziom stawek dla osób samozatrudnionych nie może być utrzymany. Zmiana ma zapewnić bardziej sprawiedliwy udział osób samozatrudnionych.

Obecnie stawka NI Class 4 dla osób samozatrudnionych zarabiających pomiędzy £8,060 i £43,000 wynosi 9%. Wprowadzone zmiany zakłądają podwyżkę stawki do 10% w kwietniu 2018 oraz do 11% in kwietniu 2019.

Zdaniem opozycji oznacza to, że 1.6 miliona samozatrudnionych zapłaci średnio rocznie o 240 funtów większe składki. Oczywiście rzeczywista kwota podwyższonej skłądki zależeć będzie od wysokości dochodu.

Więcej informacji na temat zmian w budżecie m.in. na stronie BBC .

Zdjęcie ministra - ze strony www.independent.co.uk

 
Używasz komórki prowadząc auto - zapłacisz więcej!
Redaktor: Administrator   
02.03.2017.

 Dont

Używanie komórek podczas prowadzenia auta nie jest mądrym pomysłem. Trzymanie aparatu, zerkanie na wyświetlacz - o pisaniu smsów nie wspominając. Rozproszenie tym spowodowane jest znacznie groźniejsze od spowolnionej reakcji wywołanej spożywaniem alkoholu.

Od 1 marca zwiększono kary za używanie telefonu podczas prowadzenia samochodu. Dotyczy to oczywiście również czasu stania na pasach czy w korku. Obecnie kara wynosi 6 punktów karnych i 200 funtów grzywny. Sprawa może rónież zakończyć się w sądzie, z odebraniem prawa jazdy i "rachunkiem" na 1000 funtów.

Policja może zatrzymać nas, jeśli funkcjonariusz uzna, że jesteśmy rozproszeni używaniem jakiegoś sprzętu, np nawigacji czy radia. Jak określają to przepisy kierowca musi w pełni kontrolować pojazd.

Więcej informacji na stronie www.gov.uk

 

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 15 - 21 z 64

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk