Start  
12.12.2017.
 

Strone monitoruje stat24

 

UK Compencations - odszkodowania
Rugby - chcesz pograć, pooglądać a może trenować innych?
Redaktor: Administrator   
17.01.2017.

 

Lubisz oglądać mecze rugby? 
A może nie wiesz o tej grze?
Może sam chciałbyś zagrać?
A może nawet trenować innych?

 

Ten projekt może być właśnie dla Ciebie i Twoich przyjaciół!

 

Northamptonshire Sport we współpracy z England Rugby oraz Spirit of 2012 Trust rozpoczynają ekscytujący projekt skierowany do nowych społeczności zamieszkujących Northamptonshire. 

 

Zaangażuj się - Spróbuj - Zdecyduj się

 

Spirit of Rugby

Nowy projekt inspirowany jest turniejem Pucharu Świata 2015 w Rugby oraz tegorocznymi rozgrywkami rugby w ramach igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich. Zasadniczo skierowany jest dla ludzi młodych w wieku 16-24 lata, pochodzących z krajów wschodnioeuropejskich. Jak jednak przyznają jego twórcy, zaangażować się mogą wszyscy chętni, niezależnie od płci, wieku, kraju pochodzenia.

Jak możesz się zaangażować:

 - ZAGRAĆ - możesz spróbować pograć w rugby - w wersji touch (dobra na początek czy dla młodzieży, nie jest w pełni kontaktowa), tag (łapanie za taśmy przypięte do pasa) lub contact (pełnokontaktowa gra w rugby),

 - OGLĄDAĆ - osoby czy grupy zainteresowane w ramach projektu mogą otrzymać bezpłatne wejściówki na ligowe mecze rugby (w tym drużyny Saints),

 - TRENOWAĆ - jeśli interesuje się rola trenera, możesz zapisać się na kursy podstawowe zasad gry w rugby, jak i dalsze szkolenie dotyczące metod szkolenia i motywowania zawodników. To umiejętności dobre także w miejscu pracy.

 

Co zyskasz?

 - poznasz wielu nowych znajomych,
 - będziesz żyć bardziej aktywnie i zdrowo,
 - rozwiniesz zdolności komunikacji z innymi,

 - poprawisz umiejętności podejmowania decyzji,
 - poznasz specyficzne środowisko graczy i kibiców rugby.

Jak zapewnia zarządzający projektem Alex Le Guevel środowisko rugby jest odmienne od piłkarskiego. Relacje są bardziej przyjazne i bezpieczne. Kibice oglądający mecz nie są podzieleni w ramach sektorów w zależności od przynależności klubowej. Kibice obu drużyn siedzą obok siebie - często całymi rodzinami.

 

Jak się zapisać?

Zarejestruj się na stronie projektu www.engage-try-convert.co.uk

Osoby zaangażowane w jego realizację skontaktują się z tobą, aby dowiedzieć się, jaka forma zaangażowania cię interesuje. Uzgodnicie wszystko i... POWODZENIA!

Możesz też skontaktować się z managerem projektu Alexem Le Guevelem (01604 367 133, 0790128901635).

 

Website: www.engage-try-convert.co.uk
Twitter: @EngTryConvert
Facebook: www.facebook.com/EngageTryConvert
Email: info@engage-try-convert.co.uk 

 

 

 

 

Zmieniony ( 14.02.2017. )
 
Polskie maluchy pod Pałacem Buckingham
Autor: Materiał przekazany przez agencję 2Sisters PR   
01.11.2016.

Codziennie miliony ludzi przybywa do Londynu. Część z nich jako turyści, część jako ludzie chcący osiedlić się w Wielkiej Brytanii na stałe. Wśród tych milionów – Polacy. Zwiedzający, pracujący, odwiedzający rodziny lub szukający nowego sposobu na życie. W sobotę 22 października przybyło ich trzech, Polaków podróżujących trochę inaczej niż zwykle. Odbyli podróż liczącą 1610 kilometórw z Łodzi do Londynu nie w samolocie, nie w autokarze a w naszych polskich, swojskich Maluchach. Ich cel? Pokazać wsparcie i dodać otuchy Polakom mieszkającym w Wielkiej Brytanii na stałe.

Maluchy
Trzech śmiałków Justyna, Marcin i Kamil zaplanowali całą  podróż wraz z firmą TransferGo: Przelewy Online i szczęśliwie dotarli na miejsce, by spotkać się z londyńską Polonią i, przy okazji, zobaczyć to historyczne miasto. Bardzo się cieszymy, że Ci fantastyczni młodzi ludzi wyszli z taką inicjatywą i zgłosili się do nas z prośbą o wsparcie. „Jesteśmy firmą, która została założona przez imigrantów dla imigrantów i doskonale rozumiemy z jakimi problemami borykja się oni na obczyźnie.  Zawsze z przyjemnością wspomożemy inicjatywę, która ma na celu pomoc polskiej społeczności oraz innym mniejszościom mieszkającym za granicą.” - powiedziała Paulina Kafara z TransferGo


Wielkie wyzwanie, wielka trasa i małe samochody. Podróż Justyny, Marcina i Kamila rozpoczęła się w Łodzi 19 października, pod urzędem miasta na ulicy Piotrowskiej gdzie nasi bohaterowie zostali pożegnani przez Łodzian i lokalne media. W trakcie swojej podróży nie zabrakło czasu na odwiedzenie innych europejskich miast. Trójka śmiałków zatrzymała się także w Brukseli, Dover i Berlinie,  gdzie pomimo napiętego grafiku znaleźli czas na zdjęcia.

„Wyjechaliśmy z Łodzi przejeżdżając przez Poznań, dotarliśmy do Berlina który był pierwszym przystankiem. Po kilku godzinach snu wyruszyliśmy w strone Brukseli, a celem miała być Dunkierka. Niestety plan został zmieniony przez napotkane korki na niemieckiej autostradzie, przez co w Brukseli byliśmy dopiero o 3 nad ranem. Następnego dnia  celem był Londyn lecz problemem okazal się prom, ktory opóźnił nasze wypłynięcie do 2 nad ranem w sobote dlatego dopiero z prawie jednodniowym opóźnieniem udaliśmy się prosto do Londynu.”- opowiedział nam o podróży jeden z kierowców, Kamil. „Na nasze szczęście jedyną usterka był poluzowany wydech gdzieś na trasie do Berlina usunięta na poboczu, reszta trasy przebiegła bezproblemowo!” – dodaje z uśmiechem.

Po długiej podróży Justyna, Marcin i Kamil zaleźli czas na zwiedzanie Londynu mimo zmęczenia 1610 kilometrową trasą. Po dojechaniu na miejsce w sobotę 22 października nasi trzej „maluszkieterzy” wybrali się następnego dnia by odwiedzić takie miejsca jak Buckingham Palace (gdzie próbowali dostać się na herbatkę u królowej), Trafalgar square, Piccadily Circus jak i „polską” dzielnicę Hammersmith gdzie spotkali się ze swoimi sponsorami z TransferGo i mieszkającą tam Polonią. Podczas całej  eskapady maluchy wzbudzały wiele zamieszania. „Ludzie reagowali bardzo pozytywnie, robili zdjecia nam i maluszkom. Niektórzy niedowierzali że jedziemy tak daleko, albo że już tak dużo udało nam się osiągnąć.” – wspomina Kamil.

Po dniu zwiedzania Justyna, Marcin i Kamil wpadli na poczęstunek w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym, gdzie przywitały ich piękne słowianki, wraz z Olą Ciupą, a także fani motoryzacj a przede wszystkim kultowych maluszków z różnych miejsc w Wielkiej Brytanii, i gdzie mieli okazję opowiedzieć o swojej podróży.


Więcej informacji na temat przebiegu podróży, a także zdjęcia i filmiki relacjonujące akcję można znaleźć na Facebook’u, na fan page’u: Maluchem do UK. Zobacz zdjęcia na Dropbox .

 

 

 
Spotkanie z legendami w Polskiej Szkole Języka i Kultury Ojczystej w Northampton.
Autor: Grażyna Herbut Polska Szkoła Języka i Kultury Ojczystej w Northampton   
09.11.2016.

Z legendą przez Polskę – takie hasło było tematem szkolnego wydarzenia, które miało miejsce 22 października 2016 roku w Polskiej Szkole Języka i Kultury Ojczystej w Northampton.

Gościliśmy panią Małgorzatę Skibę-Skibińską, która przyjechała z Polski z wystawą swoich prac. Były to prace ilustrujące legendy o Piotrkowie Trybunalskim oraz z okolic leżących nad rzeką Pilicą, łącznie ponad 30 ilustracji wykonanych techniką kolażu. Artystka  odpowiadając na pytania zadane podczas wywiadu przeprowadzonego przez naszą uczennicę, opowiadała o swojej pasji i zainteresowaniach, o tajnikach ulubionej techniki artystycznej jaką jest kolaż. Podzieliła się wspomnieniami o początkach powstania książki „Diabły, czarty i czarownice. Legendy o Piotrkowie” oraz jak powstawały ilustracje do tej książki.

Rozstrzygnięty został szkolny konkurs literacko-plastyczny „Podania i legendy na wakacyjnym szlaku”. Nagrody i pamiątkowe dyplomy laureatom oraz uczestnikom wręczyły pani Beata Kamińska oraz nasz gość pan Małgorzata Skiba-Skibińska.

Podczas tego spotkania,  uczniowie naszej szkoły wraz z rodzinami wyruszyli także podróż od legendy do legendy. Odwiedzając siedem miast rozwiązywali zagadki, wykonywali różne zadania, aby wykazać się znajomością legend i zdobyć jak najwięcej punktów.

W przerwie podczas podróży można było odpocząć w kawiarence pełnej przepysznych słodkości czy wygrać szczęśliwy los na loterii.

Pragniemy gorąco podziękować Pani Małgorzacie Skibie - Skibińskiej za przekazanie szkole wszystkich ilustracji, czytelniczych kuferków oraz książek z ilustracjami artystki „Diabły, czarty i czarownice. Legendy o Piotrkowie”.

PSJiKO w Northampton   (Polska Szkoła Języka i Kultury Ojczystej w Northampton)

Zdjęcia: Roman Herbut
Autor artykułu: Grażyna Herbut - Polska Szkoła Języka i Kultury Ojczystej w Northampton

 

 PSJiKO
 PSJiKO
 PSJiKO
 PSJiKO
 PSJiKO

 

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 22 - 28 z 63

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk