Start  
21.04.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
"Brexit zakończy okres wolności przemieszczania się, jaką znamy teraz."
Redaktor: Administrator   
27.02.2017.

"Brexit zakończy okres wolności przemieszczania się, jaką znamy teraz."

Amber Rudd
Takie słowa wypowiedziała brytyjska minister spraw wewnętrznych Amber Rudd. Nie podaje przy tym żadnych konkretnych rozwiązań sprawy kontroli imigracji. Sugeruje jednak, iż nie należy spodziewać się tego, że granice nagle zostaną zamknięte

Latem prowadzone będą między innymi rozmowy z przedstawicielami świata biznesu. Jak przyznaje Pani minister miną lata zanim brytyjscy pracownicy będą w stanie zapełnić rynek pracy w zakresie stanowisk wymagających niskich kwalifikacji. Wspomina przy tym takie sektory jak służba zdrowia, przemysł hotelarski i retauracyjny, prace w rolnictwie i opiece socjalnej. Jednocześnie potwierdzono zainteresowanie władz przyciąganiem utalentowanych pracowników, miałoby to jednak dotyczyć specjalistów ekonomii czy nowych technologii, nie zaś opiekunów, osób pracujących przy zbieraniu owoców czy baristów.

W ostatnim czasie pojawił się projekt wprowadzenia dla nowo przybywających imigrantów 5-letnich wiz z pozwoleniem na pracę, jednak z zaznaczeniem, iż osoby takie nie będą mogły starać się o żadne benefity.

Minister Rudd potwierdza opinię premier May, iż osoby przebywające już w UK będą miały zagwarantowane swoje prawa, o ile takie same prawa zostaną zachowane dla Brytyjczyków mieszkających w Unii.

Rzecznik rządu dementował informacje zawarte w "The Telegraph", jakoby zmiany statusu imigrantów miały nastąpić już po uruchomieniu procedury wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii (czyli od marca tego roku).

Zdjęcie pani minister - www.parliament.co.uk

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( 28.02.2017. )
 
Masz suszarkę firmy Whirlpool? Może się ZAPALIĆ!
Redaktor: Administrator   
23.02.2017.
Whirlpool - pożar

Twoja suszarka może się ZAPALIĆ!

Media brytyjskie publikują dziś informację przeznaczoną do właścicieli suszarek wyprodukowanych przez koncern Whirlpool. Sprzęt tego wytwórcy zapalały się i powodowały pożar. Przyczyną samozapłonu był kontakt zbierających się drobin tkanin z elementami grzewczymi suszarek.


Od kilku miesięcy firma Whirlpool utrzymywała, że korzystanie z ich sprzętu jest bezpieczne i nie powinno stanowić zagrożenia, jeśli odbywa się w obecności użytkownika. Po interwencji przedstawicieli Trading Standards producent zmienił zalecenie - suszarki nie mogą być używane do momentu naprawienia usterki (wykonanej za darmo przez Whirlpool). Powinny zostać odłączone od prądu.


Informacja o zagrożeniu dotyczy 3.8 milionów użytkowników różnych modeli suszarek Hotpoint, Indesit, Swan, Proline i Creda, wyprodukowanych między kwietniem 2004 a wrześniem 2015 roku. Producent wysłał pisma z informacją do właścicieli sprzętu wymagającego naprawy. Whirlpool - pożar


Darmowa infolinia Whirlpool - 0800 151 0905 (UK).

Hotpoint - online checker

Indesit - online checker


Więcej informacji m.in. na stronach Chronical and Echo i BBC .
Zdjęcia pobrane ze strony bbc.co.uk


 
IBB Polonia Londyn dopisuje jeden punkt do ligowej tabeli
Autor: IBB Polonia Media   
20.02.2017.

W minionej kolejce ligi angielskiej – Super 8 zmierzyły się dwa zespoły z czołówki tabeli. W sobotę, 18 lutego IBB Polonia Londyn we własnej hali podjęła drużynę z Newcastle. Po pięciosetowym pojedynku i walce na przewagi gospodarze musieli uznać wyższość przeciwnika. Mecz zakończył się wygraną Team Northumbria 2:3 (25:16, 25:13, 18:25, 27:29, 15:17).

Jestem zadowolony z wysokiego poziomu gry naszej drużyny, ale już nie do końca z wyniku. Szkoda, że nie zakończyliśmy meczu w trzech setach. Po wygraniu trzeciej partii spotkania Team Northumbia uwierzyła w siebie i złapała wiatr w żagle. Obie drużyny w kolejnych setach grały bardzo ładną siatkówkę. Mieliśmy swoje piłki meczowe, ale ostatecznie to przeciwnikowi dopisało szczęście. Pokazaliśmy, że bez naszych dwóch środkowych i jednego rozgrywającego potrafimy dorównać, a momentami nawet być lepsi od Northumbri, która naprawdę jest dobrym zespołem. ­Spotkanie na pewno zapewniło sporo emocji kibicom, którzy licznie zgromadzili się w naszej hali. Dziękujemy, że byliście. ­– skomentował Piotr Graban, trener IBB Polonii Londyn.

Po Pucharze CEV Challenge zdarzyło się kilka urazów w drużynie, nie trenujemy i nie gramy w pełnym składzie, a to się odbija na wyniku. O ostatecznym rezultacie sobotniego spotkania zadecydowały detale. Mieliśmy piłkę meczową w górze niestety nie skończyliśmy ataku i zamiast wygrać 3:1, przegraliśmy 2:3. Gra stała na dobrym poziomie i kibice na pewno nie narzekali na brak emocji. – powiedział Bartosz Kisielewicz, rozgrywający IBB Polonii Londyn.

Na podopiecznych Piotra Grabana czeka kolejny tydzień ciężkiej pracy na treningach ze względu na powracające rozgrywki pucharowe. W sobotę, 25 lutego IBB Polonia na własnym terenie zmierzy się z siatkarzami Wessex. Stawką spotkania będzie awans do finału Pucharu Anglii.

Teraz koncentrujemy się na pojedynku z Wessex. Odbędziemy trzy ważne treningi przed nadchodzącym meczem. W tym tygodniu powinniśmy trenować już niemal w komplecie, więc liczę na dobry występ moich zawodników i awans do finału Pucharu Anglii. Kibiców zachęcam oraz zapraszam do przybycia na halę i kibicowania drużynie. Będziemy potrzebować wsparcia. – dodał Piotr Graban.

Nadchodzący tydzień będzie dla nas bardzo ważny. Mamy tylko jedną szansę, aby dostać się do finału Pucharu Anglii. Wyjdziemy na ten mecz z nastawieniem jakby to już był finał. Na pewno damy z siebie wszystko i jestem przekonany, że uda nam się pozostać w walce o obronę tytułu. ­– zakończył Bartosz Kisielewicz.

Mecz odbędzie się w hali Brentford Fountain Leisure Centre (TW8 0HJ). Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00. Bilety można rezerwować za pośrednictwem strony http://polonia.eventbrite.co.uk

Fot. Monika Jakubowska

Zmieniony ( 20.02.2017. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 22 - 28 z 66

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk