Start  
19.08.2018.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Świętujmy wielokulturowość społeczności Northamptonshire
Redaktor: Administrator   
30.09.2016.
SidebySide

 

Świętując wielkokulturowość społeczności Northamptonshire organizatorzy spotkania pragną zwrócić jednocześnie uwagę na fakt, iż w każdej grupie etnicznej znajdziemy osoby z problemami psychicznymi i psychiatrycznymi. 

Organizacja MIND angażuje się w tworzenie grup wsparcia typu peer to peer, czyli wzajemnej pomocy osób chorych.

Niezależnie od tego, czy interesuje nas wspomniania tematyka, czujmy się zaproszeni do udziału w imprezie. Kultura: muzyka, taniec, kuchnia róźnych narodów - przyjdź, spróbuj...

W obecnym czasie incydentów antyimigracyjnych pomysł wspierania intergracji i świętowania różnorodności kulturowej wydaje się być wartym nie tylko odnotowania, ale i udziału.

 

 

 

Zmieniony ( 21.10.2016. )
 
Impreza rodzinna w Peterborough
Redaktor: Administrator   
17.09.2016.

Wydarzenie dla polskich rodzin w Peterborough

Już w sobotę, 24 września Polacy z Peterborough i okolic całymi rodzinami spotkają się przy 40 Long Causeway. Z okazji otwarcia nowego oddziału brokera ubezpieczeniowego Pol-Plan Insurance w samym centrum miasta na dzieci i całe rodziny czekać będzie mnóstwo atrakcji. 
 
Polonia z Peterborough będzie miała nie tylko okazję wzajemnie się poznać i spróbować polskich potraw, ale przede wszystkim będzie mogła zapewnić niezapomniany dzień najmłodszym. Organizatorzy przygotowali dla nich m.in. występ cyrkowego artysty, tor wyścigowy Scalextric, malowanie twarzy, konkursy z nagrodami i mnóstwo kulinarnych atrakcji. 
 
- W Peterborough mieszka ponad 20 tysięcy Polaków, jest też wiele polskich miejsc, jednak polonijnych imprez dla dzieci i dla całych rodzin jest, niestety, niewiele - zauważa Anna, matka sześcioletniego Leosia. O takich właśnie Polakach pomyślał Pol-Plan Insurance planując uroczyste otwarcie swojego nowego oddziału. Zaplanowany na 24 września event ma być okazją zarówno do wspólnej zabawy dla polskich dzieci, jak i do integracji miejscowej Polonii stanowiącej ponad 15% mieszkańców miasta. 
- Otwarcie oddziału w Peterborough to przede wszystkim okazja do dobrej zabawy dla całych polskich rodzin - przyznaje Paweł Rusnarczyk, który właśnie niedawno został managerem nowej placówki brytyjskiej firmy. - Jeżeli ktoś będzie dodatkowo chciał dowiedzieć się jaka jest specyfika ubezpieczeń w UK, jak wyglądają na przykład tutejsze odpowiedniki OC i AC albo chciałby wycenić potrzebną polisę, oczywiście, również zapraszamy do rozmowy przy okazji niedzielnego spaceru. Polacy - jesteście u nas mile widziani -dodaje.
 
Pol-Plan Insurance jest brytyjskim brokerem ubezpieczeniowym świadczącym swoje usługi również w języku polskim. To część firmy A-Plan działającej na tutejszym rynku ubezpieczeń od ponad 50 lat i zarazem jedna z niewielu, być może jedyna, brytyjska firma, która w pełni otworzyła się na Polaków, nie tylko oferując im swoje usługi, ale też zatrudniając polskich konsultantów  i managerów dobrze znających potrzeby swoich rodaków. Swoje usługi świadczy już w Londynie, Luton, Ruislip, Southampton i Swindon. Teraz, ze względu na liczną Polonię, przyszedł czas na Peterborough, które obok położnego nieopodal Huntington, jest znane ze stosunkowo duże liczby przybyszy z Polski.
 
Zanim jednak Pol-Plan zajmie się pomaganiem Polakom z Peterborough w wyborze najwłaściwszych polis na auto, dom, biznes  czy innych, broker zaprasza całą miejscową Polonię na rodzinny event, który odbędzie się w siedzibie Pol-Plan Insurance, w samym centrum miasta,  przy 40 Long Causeway PE1 1YJ w sobotę, 24 września od godziny 10.00 do 15.00. Wstęp darmowy. 
Półmaraton w Northampton - pobiegniesz?
Redaktor: Administrator   
28.08.2016.

 

 

PolMaraton

 

4.09.2016
(niedziela)

początek godz. 9.30

 

Już w najbliższych dniach odbędzie się kolejna edycja Northampton Half Marathon. Zapewne znów kilkaset osób stanie na starcie biegu odbywającego się na dystansie prawie 21 km.

Trasa przebiegać będzie od siedziby councilu wzdłuż St. Giles Street, w stronę Kettering Road, dalej parku Racecourse, poprzez Barrack Road, deptak handlowy Abington Street. Mijając okolicę startu wyścigu uczestnicy skierują się w poprzez okolice teatru w stronę Becket's Park i dalej Midsummer Meadow. Biegnąc wzdłuż rzeki Nene dobiegną do Brackmills Industral Estate, gdzie wykonają dużą pętlę. Wracając wzdłuż trasy A45, przebiegną obok hotelu Marriott i poprzez Delapre Park dotrą do mety przy Delapre Abbey.

Więcej informacji organizacyjnych dotyczących między innymi rejestracji i dokładnej trasy - www.northamptonhalfmarathon.co.uk

 

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 35 z 65

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk