Start  
20.09.2017.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Policja lokalna o przestępczości związanej z nienawiścią i nietolerancją.
Autor: Materiały przekazane przez Northamptonshire Police   
30.06.2016.

Oświadczenie Northamptonshire Police

Jesteśmy świadomi, że członkowie społeczności lokalnych wyrażają swoje zaniepokojenie możliwością wystąpienia zdarzeń o charakterze rasistowskim w następstwie wyników referendum.

TRUE VISION jest serwisem brytyjskiej Policji o zasięgu krajowym, która służy rejestracji tego typu przestępstw. W porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego miesiąca odnotowano wzrost zgłoszeń o 57 procent. Informacja ta była szeroko komentowana w mediach.

Oficerowie Northamptonshire Police analizujący zgłoszenia przyznają, iż w naszym hrabstwie nie nastąpił wzrost liczby przestępstw hate crime w następstwie wyniku referendum.

Jak zawsze Policja wraz ze współpracującymi organizacjami zachęca do zgłaszania przypadków przestępstw o charakterze rasistowskim.

Superintendent Chris Hillery oświadczył: "Niestety w niektórych częściach Wielkiej Brytanii obserwujemy zwiększone napięcia społeczne od czasu ogłoszenia wyniku referendum o obecności UK w Unii Europejskiej. Chociaż nie odnotowaliśmy takich przypadków samym Northamptonshire, pozostajemy w kontakcie z liderami różnych społeczności lokalnych.

Żadna forma przestępstwa powodowana nienawiścią (hate crime) nie może być akceptowana i dlatego wzywam wszystkich, którzy stali się ofiarami przemocy w wyniku ich pochodzenia etnicznego, wyznania, niepełnosprawności, orientacji seksualnej, płci czy wieku do zgłaszania się do Policji.

W naszej społeczności nie ma miejsca na nienawiść, która może stać się przyczyną zranień tak fizycznych, jak i psychicznych. To niszczy społeczeństwo i podważa tolerancję i różnorodność, którą powinniśmy cenić.

Każdy powinien czuć się bezpiecznych i pewnych tego, kim jest. Bycie sobą to nie zbrodnia, przestępstwo wynikające z nienawiści - jest zbrodnią.

Każdy, kto był ofiarą lub świadkiem przestępstwa powodowanego nienawiścią może skontaktować się z Policją (numer 101), organizacją Crimestoppers anonimowo pod numerem 0800 555 111 lub odwiedzić stronę wspomnianego True Vision (report-it.org.uk ). W sytuacjach nagłych dzwoń na numer 999."

 

 


Zmieniony ( 30.06.2016. )
 
Brexit i co dalej?
Redaktor: Administrator   
28.06.2016.

Jak wszyscy wyraźnie widzimy, nikt nie wie dokładnie jak wyglądać będzie przyszłość UK, jeśli dojrze do Brexitu. Analizy specjalistów rysują czarne scenariusze. Część zwolenników wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii zdaje się budzić jak ze snu.

Dzisiaj pod budynkiem parlamentu tysiące ludzi protestowało przeciwko przyjęciom konsekwencji wyniku referendum. Niektóre z haseł to "Koniec z nienawiścia", "Liderzy a nie kłamcy" czy "Nie ma żadnego planu [na wyjście z Unii]". Zdjęcie z serwisu Yahoo.

 

Brexit protesty

 

Zwiększona liczba ataków nacjonalistycznych i rasistowskich (hate crime) dotyka nie tylko Polaków czy polskie placówki, ale także muzułmanów i obywateli krajów pozaeuropejskich. Głośny jest przypadek ataku 3 nastolatków na meżczyznę w tramwaju w Manchester. 

Bardzo trafny argument w dyskusji o roli imigrantów w Wielkiej Brytanii podali nam lekarze z jednego z angielskich szpitali (zdjęcie z Facebook - profil Manolis Meramveliotakis). Kadra medyczna pokazując swoje obywatelstwo sugeruje - Zwolenniku Brexitu, który chciałeś usunąć imigrantów, przemyśl to jeszcze raz zanim trafisz do szpitala. Tylko jedna osoba z całego zespołu jest Brytyjczykiem, ale i ona ma obce pochodzenie.

 

Brexit_lekarze

 

 

 

 

Zmieniony ( 30.06.2016. )
 
Wynik Referendum - UK poza Unią
Redaktor: Administrator   
24.06.2016.

Wyjscie z UniiA jednak - Brytyjczycy chcą zrobić krok w nieznane. Z polskiego i europejskiego punktu widzenia wydaje sie, że decyzja referendum jest bardzo niekorzystna. Jeśli nowy rząd - po dymisji Camerona - zgłosi projekt wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii, parlament będzie musiał podjąć ostateczną decyzje. Teoretycznie nic nie jest jeszcze zdecydowane.

Jeśli UK ostatecznie wyjdzie z Unii, będzie to początek wielu procesów, raczej rozpadu niż jednoczenia. Z jednej strony Unia będzie chciała niejako przykładnie okarać UK, by pokazać innym chętnym do wyjścia, że to się jednak nie opłaca. Z kolei Irlandia Płn i Szkocja głosujące za pozostanie w Unii zapowiadają możliwość wyjścia z Wielkiej Brytanii. Czy kolejne państwa podejmą decyzję o opuszczeniu struktur unijnych? Ile czasu zajmie teraz Unii i UK uregulowanie kwestii współpracy w przyszłości? Jakie będą warunki współdziałania? Mimo tego, że nic tak naprawdę nie jest wiadome - Brytyjczycy podjęli decyzję.

 

Wyniki referendum:

 

    Za wyjściem z Unii   
    Za pozostaniem w Unii  
   Oficjalny wynik dla Wielkiej Brytanii   
 51,9% 48,1%
   Northampton 58,4% 41,6%
   Wellingborough
 62,4% 37,6%
   Kettering
 61,0% 39,%

 

 

 

 

Zmieniony ( 28.06.2016. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 35 z 61

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk