Start  
21.04.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Wynik Referendum - UK poza Unią
Redaktor: Administrator   
24.06.2016.

Wyjscie z UniiA jednak - Brytyjczycy chcą zrobić krok w nieznane. Z polskiego i europejskiego punktu widzenia wydaje sie, że decyzja referendum jest bardzo niekorzystna. Jeśli nowy rząd - po dymisji Camerona - zgłosi projekt wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii, parlament będzie musiał podjąć ostateczną decyzje. Teoretycznie nic nie jest jeszcze zdecydowane.

Jeśli UK ostatecznie wyjdzie z Unii, będzie to początek wielu procesów, raczej rozpadu niż jednoczenia. Z jednej strony Unia będzie chciała niejako przykładnie okarać UK, by pokazać innym chętnym do wyjścia, że to się jednak nie opłaca. Z kolei Irlandia Płn i Szkocja głosujące za pozostanie w Unii zapowiadają możliwość wyjścia z Wielkiej Brytanii. Czy kolejne państwa podejmą decyzję o opuszczeniu struktur unijnych? Ile czasu zajmie teraz Unii i UK uregulowanie kwestii współpracy w przyszłości? Jakie będą warunki współdziałania? Mimo tego, że nic tak naprawdę nie jest wiadome - Brytyjczycy podjęli decyzję.

 

Wyniki referendum:

 

    Za wyjściem z Unii   
    Za pozostaniem w Unii  
   Oficjalny wynik dla Wielkiej Brytanii   
 51,9% 48,1%
   Northampton 58,4% 41,6%
   Wellingborough
 62,4% 37,6%
   Kettering
 61,0% 39,%

 

 

 

 

Zmieniony ( 28.06.2016. )
 
Zwyczaje żywieniowe Polaków w Wielkiej Brytanii - pomóżmy zebrać materiał do badań (ankieta).
Redaktor: Administrator   
08.06.2016.

Zwyczaje żywieniowe Polaków w Wielkiej Brytanii

 

Szanowni Państwo,

W imieniu jednej z naszych Rodaczek, Anny Góry zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w zebraniu materiałów do pracy magisterskiej. Jest ona studentką drugiego, ostatniego roku na kierunku MSc in Nutrition, Physical Acivity and Public Health na University of Bristol. Anna planuje napisac pracę magisterską na temat zwyczajów żywieniowych Polaków w Wielkiej Brytanii, koncentrujac sie na spożyciu warzyw i owoców oraz psycho-socjalnych i środowiskowych czynnikow determinujacych bądź modyfikujacych to spożycie.

Zbieranie danych od respondentów odbywa się za pośrednictwem anonimowej ankiety internetowej zlokalizowanej na serwerach University of Bristol. W badaniach tych celem jest dotarcie z ankieta do jak największej liczby Polskich emigrantów, zróżnicowanych pod względem wieku, płci, wykształcenia, lat spędzonych na emigracji i zachowań żywieniowych.

Ankieta dostepna jest pod adresem internetowym: sps.onlinesurveys.ac.uk

Ankieta jest w języku polskim, zajmuje okolo 10-15 minut i jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek powyżej 18 lat. Bedziemy niezmiernie wdzieczni za kazda odpowiedz.

Dla zainteresowanych możliwość kontaktu z prowadzącą badania Anną Górą (ag14254.2014[at]my.bristol.ac.uk).

 

Zmieniony ( 09.06.2016. )
 
Morliny Goniec Festival
Autor: Materiały przekazane przez Agencję All4Comms   
03.06.2016.

Szukasz atrakcji dla całej rodziny?


Przyjdź na Morliny Goniec Polish Festival!


Konkursy plastyczne, pokazy piłkarskie i pyszne jedzenie - to tylko część atrakcji czekających na uczestników Morliny Goniec Polish Festival, którzy odwiedzą festiwalową Morliny Food Village. 12 czerwca w londyńskim Ealing Common Park szykuje się wyśmienita zabawa dla całych rodzin.
Kolejna edycja gromadzącej co roku ok. 20 tys. osób imprezy to nie tylko koncerty. Choć na festiwalu wystąpią wielkie gwiazdy polskiej muzyki: Kayah oraz Paweł Stasiak & PapaD. (znany z popularnego w 80-tych latach zespołu Papa Dance), atrakcje dla uczestników czekają również poza sceną. AllComms

Główny sponsor festiwalu - marka Morliny, przygotował zdecydowanie więcej niż tylko pyszne przysmaki z grilla. Na dzieci czekać będzie konkurs plastyczny "Moja rodzina", którego główną nagrodą będzie profesjonalna sesja fotograficzna dla najbliższych zwycięzcy. Konkurs swój początek będzie mieć na festiwalu, by następnie przenieść się do serwisu Facebook, gdzie na profilu Morliny UK zostaną opublikowane wszystkie prace, a o zwycięstwie zadecydują sami internauci poprzez głosowanie "lajkami".

Ponieważ festiwal odbędzie się w dniu meczu Polska - Irlandia Północna, na najmłodszych czekać będą także piłkarskie atrakcje. Na miejscu przygotowane zostanie mini-boisko, a swoje umiejętności zaprezentują uczniowie i trenerzy wspieranej przez Morliny szkółki piłkarskiej Magic Football Academy. Każde dziecko będzie też mogło wziąć udział w piłkarskim konkursie z bardzo cennymi nagrodami!

Ogrom atrakcji dla dzieci nie świadczy jednak o tym, że w Morliny Food Village nie znajdą czegoś dla siebie również dorośli. Dzień festiwalu to również koncerty polskich gwiazd. W tym roku będzie to Kayah oraz Paweł Stasiak & PapaD. (znany z popularnego w latach 80-tych zespołu Papa Dance). Morlińskie maskotki hot-dogi chętnie potańczą wraz z uczestnikami festiwalu przy dźwiękach znanych i lubianych przebojów.

Do zobaczenia podczas Morliny Goniec Polish Festival, 12 czerwca w parku na Ealing Common, Londyn W5 3JE!

 

 

Zmieniony ( 03.06.2016. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 42 z 66

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk