Start  
20.09.2017.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Nowe miejsca w szkołach typu Secondary School w Northampton i Corby.
Autor: Komunikat prasowy NCC   
13.04.2016.

Od września 2017 roku zostaną stworzone dodatkowe miejsca w szkołach typu Secondary School w związku z rosnącą liczbą dzieci.

Northamptonshire County Council będąc odpowiedzialnym za zapewnienie odpowiedniej liczby miejsc pracuje nad stworzeniem 75 miejsc dla każdej grupy wiekowej w Corby Technical School oraz zwiększeniem liczby przyjęć o 30 (do 270 miejsc) w Moulton School and Science College.

Ponadto w najbliższym tygodniu prowadzone będą rozmowy dotyczące zwiększenia liczby miejsc w następujących szkołach specjalnych:

- Billing Brook – 8 miejscNCC

- Fairfields – 8 miejsc

- Isebrook – 75 miejsc

- Wren Spinney – 12 miejsc

- Friars – 13 miejsc.

Radny Matthew Golby zajmujący się w Radzie hrabstwa kwestiami edukacji powiedział, że liczba dzieci rozpoczynających naukę w szkołach podstawowych (Primary School) w Northamptonshire zwiększyła się o 11,5% w ciągu ostatnich 5 lat. Dzieci te z czasem przejdą do kolejnego etapu nauczania. W związku z tym konieczne jest zwiększenie liczby miejsc w Secondary School.

 * * * 

Nieco więcej informacji na temat finansowania tych projektów dostępnych jest w oryginalnej angielskiej wersji komunikatu prasowego (kliknij Czytaj całość).

 

 

Zmieniony ( 13.04.2016. )
Czytaj całość
 
Polska edukacja dla małych emigrantów
Redaktor: Administrator   
06.04.2016.

Polska edukacja dla małych emigrantów

Polskie Szkoły Internetowe Libratus to bezpłatny projekt edukacyjny umożliwiający realizację materiału polskiej szkoły w dowolnym miejscu na świecie. Inicjatywa powstała z myślą o wsparciu rodzin, które zdecydowały się wyjechać z kraju, jednak nie chcą, by ich dzieci traciły kontakt z językiem ojczystym. Nauka w programie jest odpowiedzią na wyzwania, które stawia emigracja. Libratus

Młode małżeństwa mieszkające na stałe w Wielkiej Brytanii czy Niemczech i odwiedzające rodziców parę razy do roku to dzisiaj rzeczywistość wielu polskich rodzin. Coraz więcej małych Polaków dorasta z daleka od kraju ojczystego, a ich dziadkowie martwią się, że nie będą w stanie porozumieć się z własnymi wnukami. Jest jednak sposób na to, żeby mali emigranci nie tracili kontaktu z językiem polskim. W Holandii, Wielkiej Brytanii, a nawet w Australii - wszędzie tam, gdzie mieszkają i pracują Polacy, istnieje możliwość uczestnictwa w polskiej szkole za pośrednictwem Internetu. Wszystko dzięki projektowi edukacyjnemu Polskie Szkoły Internetowe Libratus.

Ten darmowy projekt powstał z myślą o polskich rodzinach, które nie chcą rezygnować z przekazania dzieciom polskiego dziedzictwa, kultury i tradycji. Dzięki nowym technologiom Libratus umożliwia realizację programu polskiej szkoły w każdym zakątku świata, a co najważniejsze, daje szansę na doskonalenie mowy ojczystej.

Zajęcia w ramach projektu Libratus odbywają się o dowolnej porze dnia. To rodzic w oparciu o Internetową Platformę Edukacyjną pełni rolę nauczyciela. Uczeń ma dostęp do szerokiej gamy profesjonalnych materiałów dydaktycznych – scenariuszy lekcji, gier, zabaw i filmów – które zostały przygotowane przez polskich pedagogów. Najmłodsi dzięki Polskim Szkołom Internetowym Libratus uczą się przedmiotów obowiązujących w polskiej szkole, mają też stały kontakt z nauczycielami. Swoją wiedzę dziecko może doskonalić na cotygodniowych zajęciach on-line – Webinariach.

Tak jak w każdej polskiej szkole stacjonarnej, uczniowie Libratusa otrzymują legitymację szkolną, a po zdanym egzaminie końcoworocznym także świadectwo i promocję do następnej klasy. Jeśli rodzina zdecyduje się na powrót do Polski, uczeń może bez problemu kontynuować naukę w ramach tutejszego systemu oświaty.

Polskie Szkoły Internetowe Libratus mają już kilka tysięcy zadowolonych absolwentów z całego świata, którzy płynnie posługują się językiem polskim. Projekt współtworzą polskie szkoły partnerskie, polonijne szkoły sobotnie - wszystko w trosce o powszechny dostęp do darmowej polskiej edukacji. Szczegóły na temat rekrutacji na nowy rok szkolny można znaleźć na stronie www.libratus.edu.pl . Liczba miejsc na naukę w projekcie jest ograniczona.
 
Kontakt:
Maja Haber m.haber@libratus.edu.pl
Polskie Szkoły Internetowe Libratus
www.libratus.edu.pl

Polskie Szkoły Internetowe Libratus – działający od 2009 roku bezpłatny projekt edukacyjny skierowany do dzieci mieszkających poza granicami kraju w wieku od 5 do 15 lat. Projekt ma na celu umożliwienie realizacji polskiej podstawy programowej w dowolnym miejscu na świecie. Projekt współtworzy kilkadziesiąt szkół partnerskich w Polsce i szkoły sobotnie za granicą. Nauka w projekcie opiera się na nauczaniu domowym i nauce online przy wykorzystaniu Internetowej Platformy Edukacyjnej i zajęć on-line z polskimi pedagogami.

 

 

Zmieniony ( 06.04.2016. )
 
Become a dementia friend - free information session
Redaktor: Administrator   
22.03.2016.

Become a dementia friend

- free information session


Tym razem sesja bedzie prowadzona  w jezyku angielskim.
Jesli bedzie duze zainteresowanie i bedzie potrzeba przeprowadzenia sesji z polskim tlumaczeniem, zorganizujemy taka sesje w przyszlosci.

*Osoby zainteresowane sesja w jezyku polskim prosimy o kontakt (07598583252, anna@pspt.eu)

 

Bialous

Do you know what DEMENTIA is?


*Have you ever heard about it?
*Do you know it can happen to you or your family members?
*Do you know anyone who is living with Dementia?
*Do you know how to behave?


IF NOT...maybe you SHOULD KNOW MORE!

THIS WORKSHOP IS FOR YOU!

you will get lots of important and practical information .....

and

IS FREE!!


WHEN?

2/04 at 4pm (end at 5:30pm)

Saturday

WHAT WILL YOU LEARN?

*you will learn what dementia is
*you will learn some of the symptoms of dementia
*you will learn how to help people who are living with dementia
*you will learn how to behave and not to feel scared

WHAT IS "DEMENTIA FRIENDS"?

Dementia friends is an initiative started by the department of health and the Alzheimer's Society. They set a goal to within a year to make 1million 'friends' - for 1million people to have attended a session to change how they personally perceive it think of dementia.

The purpose is to change attitudes and opinion to see the person before the disease, to understand people can live well and the disease doesn't define the person.

WHO WILL LEAD THE WORKSHOP?

Kelly Kostova

She has been volunteering with the Alzheimer's Society and a dementia friend champion for for 2 years. She has worked in the care profession for over 20 years. Currently working at Spencer House Care Home part of Avery healthcare. Worked for Avery healthcare for over 6 years. "I love my job. Making a difference and striving for change."

Kelly Kostova

WHERE?

Centre of Personal Development
Rothershorpe House
4 Billing Road
NN1 5AN
www.pspt.eu

DEMENTIA FRIENDS WEBSITE
https://www.dementiafriends.org.uk/

HOW TO BOOK YOUR SPACE?
Contact: Anna Bialous-Griffiths
anna@pspt.eu
+447598583252

OUR EVENT ON FACEBOOK:
https://www.facebook.com/events/194534730925078/permalink/194672340911317/

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Zmieniony ( 22.03.2016. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 42 z 61

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk