Start  
12.12.2017.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Polski Festiwal Bedford 2016
Autor: Agnieszka Haremza / PLCA   
09.04.2016.

W niedzielę 15 maja 2016 roku odbędzie się kolejna edycja Polskiego Festiwalu w Bedford organizowanego przez Stowarzyszenie Kultury i Języka Polskiego/PLCA. Impreza ta odbędzie się w centrum miasta w Harpur Suite i Harpur Square w godzinach od 12:00 do 16:00.  W programie przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, nie zabraknie dobrej muzyki oraz polskich potraw. Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Gościem specjalnym i prowadzącym to wydarzenie będzie Krzysztof Skiba, frontmen zespołu Big Cyc, autor tekstów piosenek i tekstów satyrycznych, artysta rozrywkowy, telewizyjny showmen, felietonista, autor happeningów i książek.

Polski Festiwal Bedford
Polski Festiwal w Bedford jest doskonałą okazją nie tylko do promowania polskiej kultury i tradycji, ale także  integracji społeczności polskiej ze społecznością lokalną. W wydarzeniu tym udział biorą przedstawiciele polskich lokalnych organizacji, polscy przedsiębiorcy działających na terenie Wielkiej Brytanii oraz przedstawiciele lokalnych władz i organizacji, w tym urzędu miasta, a także przedstawiciele różnych organizacji pozarządowych, które pragną rozwijać swoją współpracę ze społecznością polską. Wydarzenie to zostanie otwarte przez mera miasta Bedford Dava Hodgsona, a dla podkreślenia rangi tego wydarzenia na Old Town Hall zostanie wywieszona polska flaga.

W ubiegłym roku festiwal otrzymał wiele pozytywnych opinii, które utwierdziły organizatorów w przekonaniu, że dzięki swojej unikalności tego typu wydarzenia są potrzebne w Bedford. Pozwalają na budowanie pozytywnych relacji społeczności polskiej z lokalną społecznoscią, jednocześnie pokazując wyjątkowość i odrębność dziedzictwa kulturowego Polaków, które tak mocno wpisało się w historię nie tylko Wielkiej Brytanii, ale również całej Europy.
Na festiwalowej scenie Harpur Suite dzięki pomocy Polskiego Wzroku zobaczymy m.in występy zespołów dziecięcych, zespół instrumentalny Arpeggio. W tym roku do Bedford zawita, zaproszony przez organizatorów zespół pieśni i tańca „Polesie” z Leicester, który przy akompaniamencie ludowej kapeli zaprezentuje tańce polskie. Specjalnie dla potrzeb wydarzenia zespół Harmfool zagra akustycznie. Nie są to wszystkie występy przewidziane na to niedzielne, majowe popołudnie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa prac uczniów, którzy wezmą udział w konkursie plastycznym pt. „Co wiesz o Polsce?”.

Harpur Square tego dnia będzie należał do polskiej społeczności, ponieważ swój udział potwierdziło wielu wystawców, którzy będą promowali swoje usługi, produkty i zdolności. Zapraszamy do stoisk ze srebrną biżuterią, produktami z miodu, zdrową kawą, kosmetykami, usługami z zakresu ubezpieczeń i doradztwa finansowego, fotografii, usług transportowych, odzieżą patriotyczną i z nadrukami, księgarni oraz uwielbianą przez dzieciaki watą cukrową i prażoną kukurydzą.  Nie zabraknie też atrakcji dla wszystkich dzieci przygotowanych przez organizatorów na stoisku PLCA, zabawy i relaksu przy dobrej lekturze w kąciku zabaw dla dzieci zorganizowanym przez Polską Przystań, czy fizycznych zmagań z piłką nożną przygotowanych przez Magic Football Academy.

Podczas festiwalu można będzie skorzystać z porad w różnym zakresie m.in serwisów urzędu miasta, lokalnej policji i straży pożarnej, organizacji Diverse Culture Mental Health Community Support Team, BBC Healthwatch, itp.

Szczegóły dotyczące wzięcia udziału oraz informacje o festiwalu można śledzić na stronie internetowej www.polish-culture.com , profilu na Facebooku i twitterze ThePLCA oraz na fanpage'u wydarzenia na Facebooku Bedford Polish Festival oraz wydarzeniu ThePLCA Polski Festiwal.

 
Northampton Food and Drink Festival
Redaktor: Administrator   
10.05.2016.

 

 

FoodFestival

 

 

Więcej informacji na stronie: www.northamptonfoodanddrinkfestival.co.uk

 

 

 
Nowe miejsca w szkołach typu Secondary School w Northampton i Corby.
Autor: Komunikat prasowy NCC   
13.04.2016.

Od września 2017 roku zostaną stworzone dodatkowe miejsca w szkołach typu Secondary School w związku z rosnącą liczbą dzieci.

Northamptonshire County Council będąc odpowiedzialnym za zapewnienie odpowiedniej liczby miejsc pracuje nad stworzeniem 75 miejsc dla każdej grupy wiekowej w Corby Technical School oraz zwiększeniem liczby przyjęć o 30 (do 270 miejsc) w Moulton School and Science College.

Ponadto w najbliższym tygodniu prowadzone będą rozmowy dotyczące zwiększenia liczby miejsc w następujących szkołach specjalnych:

- Billing Brook – 8 miejscNCC

- Fairfields – 8 miejsc

- Isebrook – 75 miejsc

- Wren Spinney – 12 miejsc

- Friars – 13 miejsc.

Radny Matthew Golby zajmujący się w Radzie hrabstwa kwestiami edukacji powiedział, że liczba dzieci rozpoczynających naukę w szkołach podstawowych (Primary School) w Northamptonshire zwiększyła się o 11,5% w ciągu ostatnich 5 lat. Dzieci te z czasem przejdą do kolejnego etapu nauczania. W związku z tym konieczne jest zwiększenie liczby miejsc w Secondary School.

 * * * 

Nieco więcej informacji na temat finansowania tych projektów dostępnych jest w oryginalnej angielskiej wersji komunikatu prasowego (kliknij Czytaj całość).

 

 

Zmieniony ( 13.04.2016. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 42 z 63

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk