Start  
19.08.2018.
 

Strone monitoruje stat24

 

UK Compencations - odszkodowania
Zwyczaje żywieniowe Polaków w Wielkiej Brytanii - pomóżmy zebrać materiał do badań (ankieta).
Redaktor: Administrator   
08.06.2016.

Zwyczaje żywieniowe Polaków w Wielkiej Brytanii

 

Szanowni Państwo,

W imieniu jednej z naszych Rodaczek, Anny Góry zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w zebraniu materiałów do pracy magisterskiej. Jest ona studentką drugiego, ostatniego roku na kierunku MSc in Nutrition, Physical Acivity and Public Health na University of Bristol. Anna planuje napisac pracę magisterską na temat zwyczajów żywieniowych Polaków w Wielkiej Brytanii, koncentrujac sie na spożyciu warzyw i owoców oraz psycho-socjalnych i środowiskowych czynnikow determinujacych bądź modyfikujacych to spożycie.

Zbieranie danych od respondentów odbywa się za pośrednictwem anonimowej ankiety internetowej zlokalizowanej na serwerach University of Bristol. W badaniach tych celem jest dotarcie z ankieta do jak największej liczby Polskich emigrantów, zróżnicowanych pod względem wieku, płci, wykształcenia, lat spędzonych na emigracji i zachowań żywieniowych.

Ankieta dostepna jest pod adresem internetowym: sps.onlinesurveys.ac.uk

Ankieta jest w języku polskim, zajmuje okolo 10-15 minut i jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek powyżej 18 lat. Bedziemy niezmiernie wdzieczni za kazda odpowiedz.

Dla zainteresowanych możliwość kontaktu z prowadzącą badania Anną Górą (ag14254.2014[at]my.bristol.ac.uk).

 

Zmieniony ( 09.06.2016. )
 
Morliny Goniec Festival
Autor: Materiały przekazane przez Agencję All4Comms   
03.06.2016.

Szukasz atrakcji dla całej rodziny?


Przyjdź na Morliny Goniec Polish Festival!


Konkursy plastyczne, pokazy piłkarskie i pyszne jedzenie - to tylko część atrakcji czekających na uczestników Morliny Goniec Polish Festival, którzy odwiedzą festiwalową Morliny Food Village. 12 czerwca w londyńskim Ealing Common Park szykuje się wyśmienita zabawa dla całych rodzin.
Kolejna edycja gromadzącej co roku ok. 20 tys. osób imprezy to nie tylko koncerty. Choć na festiwalu wystąpią wielkie gwiazdy polskiej muzyki: Kayah oraz Paweł Stasiak & PapaD. (znany z popularnego w 80-tych latach zespołu Papa Dance), atrakcje dla uczestników czekają również poza sceną. AllComms

Główny sponsor festiwalu - marka Morliny, przygotował zdecydowanie więcej niż tylko pyszne przysmaki z grilla. Na dzieci czekać będzie konkurs plastyczny "Moja rodzina", którego główną nagrodą będzie profesjonalna sesja fotograficzna dla najbliższych zwycięzcy. Konkurs swój początek będzie mieć na festiwalu, by następnie przenieść się do serwisu Facebook, gdzie na profilu Morliny UK zostaną opublikowane wszystkie prace, a o zwycięstwie zadecydują sami internauci poprzez głosowanie "lajkami".

Ponieważ festiwal odbędzie się w dniu meczu Polska - Irlandia Północna, na najmłodszych czekać będą także piłkarskie atrakcje. Na miejscu przygotowane zostanie mini-boisko, a swoje umiejętności zaprezentują uczniowie i trenerzy wspieranej przez Morliny szkółki piłkarskiej Magic Football Academy. Każde dziecko będzie też mogło wziąć udział w piłkarskim konkursie z bardzo cennymi nagrodami!

Ogrom atrakcji dla dzieci nie świadczy jednak o tym, że w Morliny Food Village nie znajdą czegoś dla siebie również dorośli. Dzień festiwalu to również koncerty polskich gwiazd. W tym roku będzie to Kayah oraz Paweł Stasiak & PapaD. (znany z popularnego w latach 80-tych zespołu Papa Dance). Morlińskie maskotki hot-dogi chętnie potańczą wraz z uczestnikami festiwalu przy dźwiękach znanych i lubianych przebojów.

Do zobaczenia podczas Morliny Goniec Polish Festival, 12 czerwca w parku na Ealing Common, Londyn W5 3JE!

 

 

Zmieniony ( 03.06.2016. )
 
Polski Festiwal Bedford 2016
Autor: Agnieszka Haremza / PLCA   
09.04.2016.

W niedzielę 15 maja 2016 roku odbędzie się kolejna edycja Polskiego Festiwalu w Bedford organizowanego przez Stowarzyszenie Kultury i Języka Polskiego/PLCA. Impreza ta odbędzie się w centrum miasta w Harpur Suite i Harpur Square w godzinach od 12:00 do 16:00.  W programie przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, nie zabraknie dobrej muzyki oraz polskich potraw. Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Gościem specjalnym i prowadzącym to wydarzenie będzie Krzysztof Skiba, frontmen zespołu Big Cyc, autor tekstów piosenek i tekstów satyrycznych, artysta rozrywkowy, telewizyjny showmen, felietonista, autor happeningów i książek.

Polski Festiwal Bedford
Polski Festiwal w Bedford jest doskonałą okazją nie tylko do promowania polskiej kultury i tradycji, ale także  integracji społeczności polskiej ze społecznością lokalną. W wydarzeniu tym udział biorą przedstawiciele polskich lokalnych organizacji, polscy przedsiębiorcy działających na terenie Wielkiej Brytanii oraz przedstawiciele lokalnych władz i organizacji, w tym urzędu miasta, a także przedstawiciele różnych organizacji pozarządowych, które pragną rozwijać swoją współpracę ze społecznością polską. Wydarzenie to zostanie otwarte przez mera miasta Bedford Dava Hodgsona, a dla podkreślenia rangi tego wydarzenia na Old Town Hall zostanie wywieszona polska flaga.

W ubiegłym roku festiwal otrzymał wiele pozytywnych opinii, które utwierdziły organizatorów w przekonaniu, że dzięki swojej unikalności tego typu wydarzenia są potrzebne w Bedford. Pozwalają na budowanie pozytywnych relacji społeczności polskiej z lokalną społecznoscią, jednocześnie pokazując wyjątkowość i odrębność dziedzictwa kulturowego Polaków, które tak mocno wpisało się w historię nie tylko Wielkiej Brytanii, ale również całej Europy.
Na festiwalowej scenie Harpur Suite dzięki pomocy Polskiego Wzroku zobaczymy m.in występy zespołów dziecięcych, zespół instrumentalny Arpeggio. W tym roku do Bedford zawita, zaproszony przez organizatorów zespół pieśni i tańca „Polesie” z Leicester, który przy akompaniamencie ludowej kapeli zaprezentuje tańce polskie. Specjalnie dla potrzeb wydarzenia zespół Harmfool zagra akustycznie. Nie są to wszystkie występy przewidziane na to niedzielne, majowe popołudnie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa prac uczniów, którzy wezmą udział w konkursie plastycznym pt. „Co wiesz o Polsce?”.

Harpur Square tego dnia będzie należał do polskiej społeczności, ponieważ swój udział potwierdziło wielu wystawców, którzy będą promowali swoje usługi, produkty i zdolności. Zapraszamy do stoisk ze srebrną biżuterią, produktami z miodu, zdrową kawą, kosmetykami, usługami z zakresu ubezpieczeń i doradztwa finansowego, fotografii, usług transportowych, odzieżą patriotyczną i z nadrukami, księgarni oraz uwielbianą przez dzieciaki watą cukrową i prażoną kukurydzą.  Nie zabraknie też atrakcji dla wszystkich dzieci przygotowanych przez organizatorów na stoisku PLCA, zabawy i relaksu przy dobrej lekturze w kąciku zabaw dla dzieci zorganizowanym przez Polską Przystań, czy fizycznych zmagań z piłką nożną przygotowanych przez Magic Football Academy.

Podczas festiwalu można będzie skorzystać z porad w różnym zakresie m.in serwisów urzędu miasta, lokalnej policji i straży pożarnej, organizacji Diverse Culture Mental Health Community Support Team, BBC Healthwatch, itp.

Szczegóły dotyczące wzięcia udziału oraz informacje o festiwalu można śledzić na stronie internetowej www.polish-culture.com , profilu na Facebooku i twitterze ThePLCA oraz na fanpage'u wydarzenia na Facebooku Bedford Polish Festival oraz wydarzeniu ThePLCA Polski Festiwal.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 42 z 65

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk