Start  
19.08.2018.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Poznaj Northamptonshire z Agnieszką Data
Autor: Materiały Wydawcy   
24.11.2013.

 PoznajNorthamptonshire

Agnieszka Data, "Poznaj Northamptonshire".

 

Autorzy książki, Agnieszka i Piotr mieszkają w hrabstwie Northamptonshire od kilku lat. Każdą wolna chwilę spędzają na zwiedzaniu Wielkiej Brytanii ze szczególnym uwzględnieniem najbliższych okolic.

Idea napisania książki zrodziła się w 2010 roku, gdy Agnieszka rozpoczęła współpracę z tworzącym się portalem Northamptonki.pl, gdzie zaczęła publikować artykuły w dziale Poznaj  Northamptonshire. Cykl ten ma na celu przybliżenie mieszkańcom uroków hrabstwa, w miarę jego rozwoju zaczęła się kreować wizja publikacji książkowej. Pisarska pasja Agnieszki, fotograficzne zacięcie Piotra oraz wspólne zamiłowanie do podróży zaowocowały tą oto pozycją.

Jest to pierwsza w języku polskim książka o Northamptonshire. Nie jest to przewodnik w dosłownym tego słowa znaczeniu a raczej bardzo luźna próba przybliżenia miejsca, które dla wielu z nas z wyboru a dla niektórych zupełnie przypadkiem stało się domem. Northamptonshire to nie tylko magazyny i polskie sklepy. To hrabstwo o bogatej historii godnych odwiedzenia miastach, wioskach, zabytkach, parkach i terenach rekreacyjnych. Opisane tu miejsca, to tylko wybór tego co można zobaczyć. Ich selekcja jest oparta na całkowicie subiektywnym kluczu. Przedstawiamy tu miejsca, które dobrze znamy i które chcemy Państwu przybliżyć. Polacy stanowią dość dużą społeczność mieszkańców hrabstwa a bariera językowa często powoduje lęk przed odkryciem piękna i uroku miejsca gdzie wielu z nich przyszło żyć.
Pragniemy, by ta książka stała się dla państwa punktem wyjścia w poznawaniu dziedzictwa kulturalnego i historycznego Northamptonshire.

Przeczytaj fragment książki, a najlepiej zakup e-book w całości na stronie e-bookowo.pl

Dziękujemy Autorce książki za propozycję objęcia patronatu medialnego.

Zmieniony ( 24.11.2013. )
 
Święto Niepodległości z Polską Szkołą Sobotnią
Redaktor: Administrator   
14.11.2013.
PSS
Zmieniony ( 14.11.2013. )
 
Testy na prawo jazdy wkrótce tylko w języku angielskim (lub walijskim)
Redaktor: Administrator   
02.11.2013.

 

Jeżeli planujesz w przyszłym roku przystąpić do egzaminu na prawo jazdy (samochód lub motocykl), a znajomość języka angielskiego nie jest Twoją mocną stroną, masz do wyboru zasadniczo dwa wyjścia:

 - mocno popracować nad swoim angielskim;
 - zdać test po starych zasadach przed kwietniem 2014.

Od 7 kwietnia 2014 roku kandydaci zdający egzaminy nie będą mogli korzystać z pomocy tłumaczy czy lektorów.

Patrick McLoughlin, Secretary of State for Transport uznał, iż musimy być pewni, iż wszyscy kierowcy mają właściwe umiejętnośc, by korzystać z dróg w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Jednym ze sposobów jest wymóg zdawania egzaminu w języku angielskim lub walijskim. Dzięki temu będziemy mieli pewność, żę kierowcy będą w stanie zrozumieć komunikaty aktualizujące czy awaryjne umieszczane przy drogach. Zmniejszy to również ryzyko oszustw, kiedy to tłumacze wskazywaliby poprawną odpowiedź na pytania testowe.

 

Nieco więcej informacji na stronie www.gov.pl

 

 

Test na prawo jazdy

 

Zmieniony ( 08.11.2013. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 57 - 63 z 65

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk