Start  
21.05.2019.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Nowy numer Policji w sprawach nie nagłych - 101
Redaktor: Administrator   
18.10.2011.

Nowy numer kontaktowy Northamptonshire Police w sprawach,
ktore nie są nagle i pilne.

Northamptonshire Police - 101

Jezeli zgłoszenie dotyczy przestępstwa, które wydarzyło się wcześniej czy innej sprawy, która nie wymaga natychmiastowej interwencji, wówczas należy wybrać numer 101.

Ponadto można używać tego numeru, jeżeli chcemy porozmawiać z lokalnym oficerem Policji czy członkiem jakiegoś wydziału - rozmowa zostanie przekierowana na właściwy numer wewnętrzny.

Dzwoniąc na numer 101 przebywając w obrębie Northamptoshire zostaniemy automatycznie połączeni z Northamptonshire Police Force Control Centre. Jeżeli dzwonimy z obszaru leżacego na granicy podziału administracyjnego hrabstw (i tym samym lokalnych służb Policji), wowczas będziemy mieli możliwość wyboru, z którą centralą chcemy być połączeni.

Dzwoniąc spoza Northamptonshire, w celu połaczenia z centralą policyjną naszego hrabstwa należy używać dotychczasowego numeru 03000 111 222.

W sprawach nagłych i wymagających natychmiastowej interwencji Policji
stosujemy jak dotąd numer 999.

 

Nowy numer 101 jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Koszt połączenia z telefonu stacjonarnego i komórkowego to 15 pensów za połączenie, niezależnie od pory dnia oraz czasu trwania rozmowy.

Dla osób mających trudności z mówieniem czy słuchem telefon tekstowy dostępny jest pod numerem 18001 101.

 

Zmieniony ( 18.10.2011. )
 
Community Engagement Officers - policjanci wspierajacy spolecznosci lokalne
Redaktor: Administrator   
14.07.2010.

Community Engagement Officers

Policjanci Sue Ward i Nick Stephens pelnią rolę przedstawicieli the Community Engagement Officers na obszar Northamptonshire West Policing area, ktory obejmuje Borough of Northampton, South Northants oraz Daventry.

Ich zadaniem jest wspoldzialanie aktywizyjace z przedstawicielami spolecznosci lokalnych i grup wyznaniowych poprzez zaoferowanie wsparcia i porady. 

Zarowno Sue jak i Nick są doswiadczonymi policjantami z bogatym stazem. Ich celem jest budowanie zaufania i pewnosci w relacjach pomiedzy Policja i lokalnymi spolecznosciami.

Northamptonshire Police zdaje sobie sprawę, iz roznorodnosc kulurowa spoleczenstwa wiaze się z roznorodnoscia potrzeb mieszkancow. Zaangazowanie wspolnot lokalnych i wspoldzialanie z nimi jest podstawowym elementem pracy Policji. Stanowi to streszczenie idei: "W piewrszej kolejnosci - spolecznosci lokalne".

Sue i Nick są do dyspozycji mieszkancow i otwarci są na dyskusję dotyczącą spraw, ktore mają wplyw na prace lokalnej Policji. Uwagi i spostrzezenia moga byc rowniez zwiazane z innymi departamentami Policji oraz wspolpracujacymi organizacjami.

Sue Ward i Nick Stephens  pracują w centrum Northampton, wspoldzialajac z innymi wydzialami Policji i Borough Council, wliczając the Anti-Social Behaviour Unit, Hate Crimes Unit, the Sunflower Centre, Licensing Unit oraz doradcow Crime Prevention.

Sue i Nick wspolpracują blisko z zespolami Safer Community Teams. Chetnie widzą siebie w roli lacznikow w kontaktach między mieszkancami, a roznymi wydzialami Policji.

Dane do kontaktu:

Sue Ward
03000 111 222 wewnętrzny 8950 dla Sue
sue.ward@northants.police.pnn.co.uk

Nick Stephens
03000 111 222 wewnętrzny 5890 dla Nicka
nick.stephens@northants.police.pnn.co.uk

www.northants.police.uk
‘Putting Communities First’

 
Northamptonki.pl - kobieca strona Northamptonshire
Redaktor: Administrator   
31.12.2010.
Northamptonki

Kobieca strona Northamptonshire!
Portal dla Polek z Northamptonshire
www.northamptonki.pl


Witamy wszystkie kobiety z Northamptonshire!
Na wstępie pragnę podziękować Pawłowi  – administratorowi strony Polak w Northampton za możliwość publikacji na łamach jego portalu. Jestem przekonana, że w ogromnym stopniu ułatwi nam to dotarcie do mieszkanek hrabstwa Northamptonshire.

Jak zrodził sie pomysł?
Wiele pomyslów rodzi się z przypadku i tak też było z naszym portalem i klubem spotkań. Częste rozmowy z innymi Polkami, szczególnie z młodymi mamami, do których grona dołączyłam po urodzeniu córki, sprawiły, że doszłam do wniosku, iż dobrze byłoby mieć możliwość spotkania się w większym gronie i przedyskutowania  spraw, które interesują kobiety. Kobiety  lubią podzielić się swoim doświadczeniem i poradzić w gronie innych, szczególnie kiedy łączy nas emigracja i miejsce zamieszkania.

Tematyka
Tematyka portalu jest typowo kobieca,  z naciskiem na ambitne elementy jak psychologia, czytelnia, recenzje czy kultura. Spora część jest poświęcona tematyce macierzyństwa w UK(dział Mamuśka), ale znajdują się też tematy typowo kobiece jak uroda, zakupy, moda, związki...Staramy się nawiązywać zarówno do problematyki kobiecej, emigracyjnej jak i lokalnej – bo to wszystko łączy Northamptonki, czyli mieszkanki hrabstwa Northamptonshire jak siebie same nazwałayśmy  ;)

Portal na razie posiada kilka działów poświęconych spawom kobiecym: Mamuśka (bycie matką Polką w UK to wyzwanie!), Kariera, Kuchnia, Związki, Moda i Uroda, Forum kobiece, Moto.
Dodatkowo dział lokalny ma na celu promocję biznesu lokalnego związanego z kobietami. Tu zamieszczane będą informacje o fryzjerach, kosmetyczkach,
Ze względu na fakt, że dopiero nasz pomysł wystartował, niektóre działy są jeszcze puste, lecz mamy nadzieję jak najszybciej wypełnić je informacjami - liczymy na pomoc użytkowniczek! Zachęcamy do współtworzenia babskiego miejsca w sieci poprzez rejestrację dającą możliwość udziału w Forum, dodawanie ogłoszeń w dziale Lokalne Ogłoszenia.

Spotkania w Realu - klub Northamptonki
Bardzo zależy nam na stworzeniu klubu spotkań dla kobiet, czegoś znanego w UK i nazwanego social networking. Chcemy spotykać się w różnych miejscach hrabstwa i wspierać inne kobiety poprzez wzajemną wymianę myśli i doświadczeń. Planujemy powoli pierwsze spotkanie w lutym.

Wsparcie dla firm o profilu kobiecym
Jeśli prowadzisz biznes, którego klientkami są głównie kobiety np Fryzjerstwo, Salony piękności, Avon/Oriflame, Fitness itp to poświęciłysmy temu specjane menu boczne, gdzie takie firmy mogą umieszczać informacje o swoim profilu. Wystarczy wysłać maila z opisem oraz zdjeciem na kontakt@northamptonki.pl

Czekamy też na informacje od dziewczyn, które chcą współtworzyć portal- mają wiedzę, którą chcą się podzielić poprzez publikację artykułów. Nie musisz być filologiem z wykształcenia, ale kobietą z prawdziwego zdarzenia, która potrafi opisać dylematy babskiego życia na emigracji i nie tylko.

Znajdź nasz też na Facebook, gdzie na naszym Wall uaktualniamy informacje o najciekawszych artykułach!

Zapraszamy wszystkie dziewczyny z regionu!
Honorata Chorąży-Przybysz
Zespół Northamptonki.pl

Zmieniony ( 31.12.2010. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 66 z 66

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk