Start  
20.09.2017.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Policja szuka świadków - poniedziałkowy wieczór, okolice St.Giles church
Redaktor: Administrator   
09.05.2017.

St.Giles

Policja szuka świadków ataku o podłożu seksualnym, jaki miał miejsce około 20.30 w poniedziałek, 8 maja w okolicach kościoła St.Giles (w centrum Northampton). 

Teren został zamknięty dla przechodniów i zabezpieczony (zdjęcie ze strony Northampton&Echo).

Osoby posiadające informacje, które mogą pomóc w śledztwie proszone są o kontakt z Northamptonshire Police (101) lub anonimowo z organizacją Crimestoppers (0800 555 111).

 

 

 

 

 
Książę Filip przechodzi na emeryturę
Redaktor: Administrator   
05.05.2017.

Książę FilipJak być może słyszeliście, w czwartkowy poranek personel Pałacu Buckingham został pilnie wezwany do stawienia się w siedzibie monarchini. Ponieważ spotkanie zostało zwołąne na godzinę 3 rano, w mediach pojawiły się podejrzenia o bardzo poważnej przyczynie alertu. Pierwsza myśl, jaka pojawiała się wówczas to oczywiście pytania o stan zdrowia królowej Elżbiety i jej męża. Czasopisma, stacje telewizyjne i serwisy internetowe sięgnęły po materiały opracowane zawczasu na wypadek śmierci przedstawicieli rodziny królewskiej.


Okazało się jednak, iż powód zwołania spotkania nie był na tyle poważny - księżę Filip, mąż królowej Elżbiety, ogłosił przejście na emeryturę. Oznacza to, że po 70 latach służby dla Wielkiej Brytanii jesienią przestanie reprezentować monarchię. Nie będzie już przyjmował zaproszeń na oficjalne wydarzenia.


Brytyjskie media opublikowały artykuły będące wyrazem hołdu i wdzięczności dla księcia Filipa. Co ciekawe, jedne z pierwszych publikacji dotyczyły wielu wpadek i gaf popełnionych przez niego. Dla niektórych niefortunne wypowiedzi były wyrazem jego specyficznego poczucia humoru.

 

 
DAYS OF POLAND FESTIVAL 2017
Autor: 2SistersPR   
19.04.2017.

POLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA PARTNEREM DAYS OF POLAND FESTIVAL 2017

Przyświeca im wspólny cel, jakim jest promocja Polski na Wyspach Brytyjskich. Działająca z ramienia Ministerstwa Sportu i Turystyki Polska Organizacja Turystyczna połączyła siły z największym polskim wydarzeniem na terenie Wielkiej Brytanii, Days of Poland Festival, by zaprezentować bogactwo naszej rodzimej sztuki i kultury jak najszerszemu gronu zagranicznych odbiorców. Tym sposobem chcą wesprzeć brytyjską Polonię w trudnym dla niej okresie Brexitu, ale i przekonać obywateli Zjednoczonego Królestwa, że Polska ma im do zaoferowania o wiele więcej, niż mogliby przypuszczać.

2sisters

Days of Poland Festival organizowany jest od czterech lat. Odbywa się on każdej wiosny na początku majowego weekendu w Potters Fields Park - malowniczym parku, położonym w samym sercu Londynu tuż obok historycznego mostu Tower Bridge. Zapierająca dech w piersiach lokalizacja to nie jedyne, co wyróżnia to wydarzenie na tle innych imprez polonijnych na Wyspach: organizatorzy imprezy za cel postawili sobie jak najwierniej oddać ducha polskiej kultury, niejako edukując lokalną społeczność o tym, jak złożoną i wielowymiarową jej dziedziną jest folklor. Dlatego też choć całość odbywa się w atmosferze rodzinnego pikniku z atrakcjami typowymi dla tego rodzaju wydarzenia - wspólnym grillowaniem, konkursami czy stoiskami z pamiątkami - największy nacisk położony jest na demonstrację artystycznego dorobku polskich tancerzy i muzyków ludowych. Występy sceniczne stanowią sedno poszczególnych edycji festiwalu, przyciągając różnorodnością stylów i form: zaproszone zespoły prezentują tradycyjne utwory i tańce ze wszystkich regionów Polski, od Mazur po Tatry. Podczas tegorocznej edycji na scenie pojawią się między innymi Orlęta, Karolinka oraz Mazury: trzy największe grupy kultywujące wartości polskiej kultury ludowej na terenie Wielkiej Brytanii, zrzeszające setki pasjonatów naszego ojczystego folkloru. Każdy z zespołów tego dnia zademonstruje najważniejsze utwory ze swojego repertuaru, od tańców narodowych i lokalnych po kompletne inscenizacje tradycyjnych piosenek, przy akompaniamencie muzyki na żywo i w kompletnych strojach ludowych. Artystów będzie można spotkać również poza sceną, gdzie podejmą gości na dedykowanych stoiskach ze sztuką regionalną.

Wydarzenie otwarte jest dla wszystkich zwiedzających, dzięki czemu przyciąga nie tylko Polaków żyjących na terenie Wielkiej Brytanii, ale i lokalnych mieszkańców i turystów. Średnia frekwencja wynosi kilkanaście tysięcy osób i z roku na rok wzrasta; jak twierdzą organizatorzy, nadchodząca  edycja ma się cieszyć wyjątkowo dużym zainteresowaniem ze strony Brytyjczyków. Trend ten czyni Days of Poland Festival odpowiednim partnerem dla Polskiej Organizacji Turystycznej, która w uczestnictwie w imprezie dostrzega okazję ku promocji polskich miast i regionów jako miejsc atrakcyjnych turystycznie dla obywateli Zjednoczonego Królestwa. Zapytany o przyczyny decyzji dyrektor londyńskiego oddziału Polskiej Organizacji Turystycznej, Cezary Molski powiedział:

Naszą misją jest dostarczanie informacji o atrakcjach turystycznych Polski, które stanowić będą motywację do wyjazdów turystycznych do Polski, zarówno na weekend, jak i na wakacje. Days of Poland to jedna z największych imprez w Londynie, podczas której możemy inspirować, zachęcać Londyńczyków, wskazując różnorodność destynacji, atrakcji i ofert turystycznych w Polsce. Po prostu trzeba tu być!

Wspólnie z Days of Poland Festival, Polska Organizacja Turystyczna ma nadzieję zaprezentować mieszkańcom Wysp, jak wiele do zaoferowania ma Polska, oraz zmierzyć się z błędnymi wyobrażeniami, jakie mogą mieć o naszym kraju ludzie niezaznajomieni z jego kulturą. Tegoroczna edycja festiwalu ma ukazać całe piękno i nadzwyczajność Polski przez pryzmat jej sztuki ludowej, historii i dorobku kulturowego. Wydarzenie startuje 30 kwietnia o godzinie 13:00 w Potters Fields Park, wstęp jest wolny.

 

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8 - 14 z 61

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk