Start  
19.08.2018.
 

Strone monitoruje stat24

 

Siepomaga.pl
Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall
Redaktor: Administrator   
14.06.2017.

LaxtonHall
 
 
 
Szokujący pożar wieżowca w Londynie
Redaktor: Administrator   
14.06.2017.

Szokujący pożar wieżowca w Londynie.

Grenfell Tower

 

Ogień strawił Grenfell Tower w bardzo dużym zakresie. Pożar wybuch prawdopodobnie na 4 piętrze około północy z 13 na 14 czerwca. Obecnie 50 osób przebywa w szpitalu, jednak liczba ofiar jest nieznana. Blok miał 20 pięter mieszkalnych (120 mieszkań). 


Straż pożarna przybyła po 6 minutach, ale jak podają media strażacy apelowali, by mieszkańcy pozostali w mieszkaniach. Dym szybko zajął korytarze. Wiele osób skakało przez okien. Część z nich zdołało wylądować na pdstawionych przez służby nadmuchiwanych "materacach", jednak wiele osób spadało prosto na ziemie. Swiadkowie mówią o ciałąch leżących wokół budynku - tak dzieci, jak i dorosłych.

 

Mówi się o tym, że mieszkańcy od lat sugerowali zaniedbania, które stanowiły zagrożenie pożarowe. NIestety stosowne służby czy urzędy zbagatelizowały sygnały. W zeszłym roku elewacja budynku została zmodernizowana, niestety remont nie zniwelował zagrożenia.

 

Widok jest szokujący, myśl o doświadczeniach ofiar - miażdżąca...

 
Dwoje Polaków zginęło w Manchesterze, znamy nazwisko sprawcy
Redaktor: Administrator   
24.05.2017.
Manchester

Brytyjskie służby opublikowały dane osoby uznanej za zamachowca w niedawnym ataku w Manchesterze. Urodzony w Wielkiej Brytanii 22-letni Salman Abedi kilka dni temu wrócił z podróży do Libii. Mężczyzna miał też regularnie odwiedzać kraje Afryki Północnej, a nawet Syrię. Nieoficjalne informacje sugerują, iż róznież starszy brat Salmana, jak i jego ojciec mogli być zaangażowani w działalnosć służącą radykalizacji postaw młodych muzułmanów. 
 
Niestety liczba rannych nadal rośnie, część z nich jest w stanie b. cieżkim. Jak dotąd wśród ofiar udało się zidentyfikować dwoje Polaków. To rodzice dwóch sióstr, które przeżyły atak terrorystyczny. Rodzina przyjechała do Manchesteru specjalnie na koncert Ariany Grande.

Policja dokonuje przeszukań domów rodziny sprawców oraz kolejnych 3 osób aresztowanych w związku z prowadzonym postępowaniem. 

 

 

 

Zmieniony ( 24.05.2017. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8 - 14 z 65

Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk